Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Pasaulyje
Euractiv.com: Vokietija pateikė Briuseliui planą vėluodama 2 mėnesius
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Berlynas. Vokietija pateikė savo strateginį Bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) reformos planą, praėjus beveik dviem mėnesiams po Europos Komisijos (EK) nustatyto termino.

EURACTIV.com skelbiama, kad Vokietijos žemės ūkio ministro Cemʼo Özdemirʼo (Džemo Ozdemiro) teigimu, nuo gruodžio su federalinių žemių atstovais dirbta, siekiant dokumentą užbaigti.

Pastarosiomis savaitėmis Vokietijos maisto ir žemės ūkio ministerija ne kartą tvirtino, kad pateikti planą vėluojama dėl atskirų federalinių žemių pataisų, o ne dėl naujos vyriausybės (rengiant pirminį planą jai vadovavo Julia Klöckner, nauja vyriausybė pradėjo dirbti nuo 2021-ųjų gruodžio).

Bioversija 2024 04 26 m7

C. Özdemirʼas pabrėžė, kad bendradarbiaudamos federalinės ir regioninės vyriausybės padidino ūkių galimybes gauti paramą ekologiniam ūkininkavimui iš antrojo BŽŪP ramsčio, o nauja vyriausybė pateikė patobulinimų, ypač ekologinio ūkininkavimo srityje.

Rizika, kad ekologiniai ūkiai negalės dalyvauti paramos priemonėse, pagal kurias bus skiriama parama už aplinkai nekenksmingą ūkininkavimą, buvo pagrindinis suinteresuotųjų šalių ginčų objektas.

Nepaisant to, diskutuota, kad naujai vyriausybei nepavyko padaryti esminių plano pakeitimų.

„Dabar pateiktas planas šiek tiek ambicingesnis, nei siūlė ankstesnė vyriausybė. Vis dėlto akivaizdu, kad jo neužtenka, jog pavyktų įgyvendinti žaliojo kurso tikslus“, – duodamas interviu portalui euractiv.com sakė Konstantinas Kreiseris iš Gamtos ir biologinės įvairovės apsaugos sąjungos.

Sausio 1 d. – oficialus terminas, iki kurio valstybės narės turėjo pateikti savo planus. Vokietija – viena iš paskutiniųjų tai padariusių šalių. Šiuo metu planus dar koreguoja Belgija, Bulgarija ir Rumunija. Lietuva strateginį planą Europos Komisijai pateikė 2021 m. gruodžio 31 dieną.

Publikacijos originalą rasite paspaudę šią nuorodą

Parengta: pagal EURACTIC.com
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos