Basf 22 06 15 Adama 22 05 12
Pasaulyje
Vokiečių žemdirbys sukūrė dušą kiaulėms

Berlynas. Jaunas vokiečių ūkininkas kiaulių fermoje įrengė augintinėms dušą ir už šią novatorišką idėją gavo gyvūnų apsaugos organizacijos prizą.

Kiaulių fermą, esančią Žemutinėje Saksonijoje, 36-erių Christoph`as Becker`is (Kristofas Bekeris) paveldėjo iš savo tėvo 2010 m. Be 1 tūkst. vietų kiaulidės, jis turi biodujų gamybos stotį, 120 hektarų laukų ir 100 ha miško.

Visose kiaulidėse kiekvienam gyvūnui tenka po 1,5 kv. metro ploto ir yra galimybė patekti į dušo kambarį. Ch. Becker`is dušui pritaikė įprastą gardą, kuriame yra garsinis signalas, kad patys gyvūnai galėtų pasirinkti maudynių laiką. Už šią idėją gyvūnų apsaugos organizacija „Tierwohl Initiative“ (ITW) jį apdovanojo 10 tūkst. eurų prizu.

Bioversija 22 02 02

Ūkininko teigimu, kiaulės yra vieni protingiausių ūkinių gyvūnų ir jos žino, ką daryti. Norėdamas suprojektuoti prietaisą, kurį kiaulės galėtų įjungti pačios, jis nukopijavo natūralius gyvūnų judesius.

Norint įjungti garsinį signalą kiaulės turi spustelėti stulpą, ir elektrinis signalas paleidžia vandens srautą. Ūkininkas pastebėjo, kad smalsūs gyvūnai greitai išmoko įjungti vandenį ir mėgautis gaivinančiomis procedūromis, o tai ypač svarbu karštomis dienomis.

Apskaitos prietaiso duomenys parodė, kad per 18 mėnesių kiaulės apsipylė dušu 80 tūkst. kartų. Tai reiškia, maždaug šešis kartus vienam gyvūnui. Kiaulės dažnai naudojasi dušu vasaros dienomis, o karštyje neskuba iš gardo išeiti.

Pastebėjęs tokį elgesį, ūkininkas nusprendė pagerinti ir gyvūnams skirto geriamojo vandens tiekimą pagal poreikį. Šiuo metu jis kuria panašiu principu veikiantį automatinį pašarų tiekimo įrenginį, taip pat bendradarbiauja su startuoliu, kuris dirba kiaulidžių gaiviklių srityje.

Ch. Becker`is mano, kad tradicinė kiaulininkystė turi pasikeisti ir tapti atvira naujoms idėjoms bei iniciatyvoms. Artimiausiu metu savo sukurtą dušą kiaulėms jis ketina komercializuoti. Apie šią vokiečių ūkininko idėją rašo portalas lebensmittelpraxis.de.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar praūžusios liūtys pakenkė jūsų pasėliams?
Visos apklausos