Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Pasaulyje
Vokiečių ūkininkai vėl prisiminė avižas

Berlynas. Jau seniai Vokietijoje nebuvo tokios didelės avižų paklausos. Tai skatina ūkininkus kasmet didinti jų pasėlių plotą.

Vokietijos ūkininkai pernai 155,8 tūkst. hektarų užaugino beveik 714 tūkst. tonų avižų, pranešė Grūdų, miltų ir krakmolo pramonės asociacija (VGMS), naudodamasi Federalinės statistikos tarnybos duomenimis.

Paskutinį kartą šalyje avižų derlius 700 tūkst. tonų ribą buvo viršijęs tik 2012 m.

Tikimasi, kad šiais metais Vokietijos avižų derlius pernykštį pralenks dar 38 proc. O ketverių metų vidurkį - 31 proc. Mat šiemet, palyginti su 2019 m., avižomis apsėtas plotas buvo didesnis 23 proc. Grūdų kokybė vertinama kaip patenkinama.

Bioversija 22 02 02

Pasak VGMS, iš avižų gaminami produktai tampa vis populiaresni tarp vartotojų. Viena iš priežasčių yra avižų teigiamas poveikis sveikatai. Pastaruoju metu šiuolaikinės rinkodaros dėka į rinką sėkmingai atėjo daugybė naujų avižų produktų, rašo portalas agrarheute.com.

VGMS duomenimis, per pastaruosius dešimt metų avižų perdirbimas Vokietijos malūnuose išaugo 70 proc.

Avižų auginimas ūkiams patrauklus ir agronominiu požiūriu. Jos skatina dirvožemio regeneraciją, mažina piktžolių ir augalų ligų plitimą. Avižoms, lyginant su kitais javais, reikia mažiau trąšų ir pesticidų. Jos įvairina sėjomainą ir didina žemės ūkio biologinę įvairovę.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos