Basf m1 2024 06 14
Pasaulyje
Vokiečių ūkininkai prieš ateities fantazijas

Berlynas. Brandenburgo ūkininkų sąjunga griežtai reagavo į Vokietijos federalinės žemės ūkio ministrės Julijos Klokner (Julia Klöckner) pretenzijas, esą jie neįsiklauso į visuomeninių organizacijų kritiką ir nereaguoja į socialinius lūkesčius.

Kaip informuoja Vokietijos žiniasklaida, ministrės kritika žemdirbiams buvo susijusi su aplinkosaugos ir gyvūnų gerovės aktyvistų priekaištais. Brandenburgo ūkininkai pabrėžė, kad „technines beprasmybes“ jie vadins tikruoju vardu ir užtikrintai akcentuos šeimos ūkių ekonominį ir ekologinį pranašumą.

Ūkininkai priminė ministrei, kad dėl nuolaidžiavimo gyvūnų gerovės aktyvistams ir aplinkosaugininkams Brandenburge beveik neliko atviro tipo pramoninių gyvulių šėrimo aikštelių, ūkininkų veiklą varžo ir slegia įvairiausios instrukcijos. Anot ūkininkų, pernelyg aktyvi gyvūnų gynėjų veikla prisidėjo prie to, kad regione daugėja vilkų, kurie skerdžia galvijus.

Bioversija 2024 04 26 m7

Ūkininkai reagavo ir į ministrės žodžius, kad žemės ūkį reikėtų vertinti kaip novatorišką sektorių. Anot žemdirbių, jie, kaip ir kitų profesijų atstovai, naudojasi moderniomis technologijomis, bet žemės ūkio esmė – išsaugoti derlingą dirvožemį ir jame auginti produkciją. Saulės energija ir žmogaus darbas yra žemės ūkio pagrindas.

„Mes darėme tai prieš tūkstantį metų ir tikrai nekeisime savo požiūrio, todėl mūsų ir ministrės supratimas apie tai, kas yra žemės ūkis, skiriasi“, cituoja žemdirbių pranešimą žiniasklaida.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos