Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Pasaulyje
Vietoj trąšų – elektra?
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Pekinas. Maistines kultūras spirginti elektra – netikėta, tačiau, manoma, tai perspektyvus būdas derliui padidinti. Mokslininkai teigia, kad pasitelkę tokį metodą jau užaugino geresnes pupeles.

Dar 1900 m. atliktas tyrimas, kurio eksperimentų metu per dirvožemį leidžiant elektros srovę, bulvės užaugo šešis kartus didesnės, o morkos pasiekė „neįprastų“ matmenų. Tuomet plačiau ši idėja nepaplito, tačiau dabar vėl pradėta apie ją kalbėti.

Kinijos mokslų akademijos tyrėjai pupelių pasėliuose įjungė nedidelį generatorių, generuojantį elektros lauką. Visą reikalingą energiją prietaisas gamino iš aplinkos – vėjo ir lietaus. Lyginant su įprastai auginamomis pupelėmis, eksperimentinės užaugo beveik penktadaliu didesnės, taip pat greičiau dygo ir iš sėklų, rašo „Euronews“.

Bioversija 22 08 31

Dr. Jianjun Luo (Džiandžiunas Liou) ir kolegų teigimu, generatorius kainuoja mažiau nei 35 eurus. Mokslininkai tiki, kad technologija gali būti iškart ir plačiai pritaikyta tvariam derliui didinti.

Vis dėlto naujas tyrimas sulaukė prieštaringų reakcijų iš specialistų. Pirmiausia, mažai žinoma apie tai, kaip elektros laukas gali padidinti augalų derlius ir koks galimas jo šalutinis poveikis žmogaus sveikatai.

Eksperimento rezultatų patikimumą mažina ir tai, kad mokslininkai iš anksto žinojo, kurios pupelės augo elektros lauke, o kurios – ne. Tačiau jeigu technologija vis dėlto pasiteisintų, tai reikštų geresnius derlius su mažiau trąšų.

Šaltinis: euronews.com
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija