Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Pasaulyje
Už retos veislės karvę – rekordinė pinigų suma

Miunsteris. Holtmanų ūkio fermoje (Vakarų Vokietija) įvyko penktasis aukcionas, kuriame buvo parduodami 42 retos veislės Wagyu galvijai. Už vieną veislinę karvę sumokėta rekordinė suma.

Wagyu – japoniška mėsinių galvijų veislė, kur „Wa“ reiškia „japoniškas“, o „gyu“ – „karvė“. Dabartinės veislės gyvuliai – tai Japonijos vietinių ir importinių veislių kryžminimo rezultatas.

Šios veislės selekcija prasidėjo 1868 m., kai Japonijos valdžia norėjo įdiegti šalyje vakarietiškų maitinimosi ir kultūros bruožų. Tuo laiku į šalį buvo įvežta simentalų, šorthornų ir įvairių kitų airiškų, britiškų, europietiškų bei azijietiškų veislių atstovų. Kryžminant gauta Wagyu galvijų veislė. Nuo 1910 metų išoriniai genai jai gerinti nebenaudojami.

Bioversija 23 04 27

Dabar Wagyu veislės galvijai būna juodi arba tamsiai raudoni, su ragais.

Wagyu veislės gyvulius japonai atrinko, pirmenybę teikdami tiems, kurie turėjo daug tarpraumeninių riebalų ląstelių. Tokia, vadinamoji marmurinė, jautiena vertinama kaip energijos šaltinis. Šių galvijų mėsa yra brangiausia pasaulyje.

Dėl to, kad įsigyti Wagyu veislinių gyvulių vis dar sudėtinga, šios veislės vertintojai pasiryžę mokėti didelius pinigus. Vokietijoje, Holtmanų ūkyje įvykusiame aukcione už vieną minėtos veislės karvę sumokėta rekordinė 40 tūkst. eurų suma (apie tai rašo portalas agrarheute.com).

Japonijoje Wagyu veislės galvijų auginimas griežtai reglamentuojamas, o prieauglio įvertinimas yra privalomas. Tik geriausiai genetiškai įvertinti gyvuliai paliekami veisimui. Siekdama dar pakelti savo unikalaus produkto vertę, Japonijos vyriausybė seniau buvo uždraudusi Wagyu veislės galvijų išvežimą ir juos paskelbė nacionaline gyvąją vertybe. Tačiau dabar juos veisti galima ir kitose šalyse. Vokietijoje yra nemažai šią retą veislę auginančių ūkių.

MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos