Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Pasaulyje
Ukraina ruošiasi žemės pardavimui

Kijevas. Šalies parlamentas per pirmąjį svarstymą pritarė žemės rinkos įstatymo projektui. Žemės rinką planuojama atverti nuo ateinančių metų spalio.

Projekte siūloma leisti pirkti žemės ūkio paskirties žemę Ukrainos piliečiams ir juridiniams asmenims, kurie įsteigti pagal Ukrainos įstatymus, teritorinėms bendruomenėms ir valstybei. Užsieniečiai ir asmenys be pilietybės žemės ūkio paskirties žemės nuosavybės teisę galės įgyti paveldėjimo atveju, tačiau privalės per vienerius metus šią žemę perleisti.

Iki 2024 m. sausio 1 d. juridiniai asmenys, kurių tikrieji savininkai yra užsieniečiai, taip pat asmenys be pilietybės, juridiniai asmenys, įsteigti ne pagal Ukrainos įstatymus, ir užsienio valstybės negalės įsigyti:

 • valstybei ir savivaldybėms priklausančių žemės ūkio paskirties žemės sklypų;
 • privačių žemės sklypų, kurie skirti prekinei žemės ūkio gamybai, o taip pat sklypų, kurie paskirti žemės pajų turėtojams (žemės pajus – nuosavybės teisė į buvusio kolektyvinio ūkio žemės dalį) asmeniniam ūkiui;
 • žemės pajų.

Bioversija 23 09 01 m7

Šie reikalavimai netaikomi tais atvejais, kai žemės ūkio produkcijos gamintojai nuosavybės teise įgyja žemės sklypus, kuriuos jie naudoja nuomos pagrindu, su sąlyga, kad praėjo mažiausiai treji metai nuo juridinio asmens nuosavybės teisės valstybinės registracijos.

Šių reikalavimų pažeidimas būtų pagrindas pripažinti sandorį negaliojančiu arba priverstinai paimti žemę.

Prezidentas Vladimiras Zelenskis pareiškė, jog įstatymas bus pakeistas per antrąjį svarstymą, kad užsieniečiai įgytų teisę pirkti žemės ūkio paskirties žemę Ukrainoje tik po referendumo šiuo klausimu.

Pagal įstatymo projektą, bendras žemės ūkio paskirties žemės plotas, priklausantis Ukrainos piliečiui ar juridiniam asmeniui, įskaitant ir susijusius asmenis, vienoje teritorinėje bendruomenėje neturėtų sudaryti daugiau kaip 35 proc. tos bendruomenės žemių, viename regione – ne daugiau kaip 8 proc., o Ukrainos mastu – ne daugiau kaip 0,5 proc. šalies žemės ūkio paskirties žemės.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos