Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Pasaulyje
Ukraina nemokamai Afrikos šalims perduos 50 tūkst. t kviečių
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Kyjivas. Rusijos invaziją atremianti Ukraina suteiks humanitarinę pagalbą  Etiopijai ir Somaliui – 50 tūkst. t kviečių.

Ukrainos ministrų kabinetas skelbia, kad šiuos grūdus skirs Valstybinė maisto ir grūdų korporacija, o siuntos vertė – 420 mln. grivinų (11,5 mln. Eur) – bus kompensuota iš valstybės iždo rezervo.

Ukrainos užsienio ministerija tarsis su Jungtinėmis Tautomis dėl šių krovinių transportavimo iš Odesos uosto į Etiopiją ir Somalį bei jo išlaidų padengimo tarptautinių organizacijų lėšomis.

Bioversija m7 2024 02 22

Per pusantro mėnesio (t. y. nuo  rugpjūčio 1 d., kai buvo atvertas Juodosios jūros grūdų koridorius) iš Ukrainos uostų išplaukė 134 laivai su žemės ūkio produkcija Azijos, Europos ir Afrikos šalims. Išgabenta 3,1 mln. t žemės ūkio produktų.

Rugsėjo 16 dieną JT Pasaulio maisto programos vadovas David‘as Beasley pareiškė, kad dėl karo Ukrainoje iš bado 82 šalyse gali mirti 70 mln. žmonių.

Tarptautinis susitarimas dėl grūdų koridoriaus galioja 120 d. ir lapkritį numatyta jį peržiūrėti. Rusija skelbia esanti nepatenkinta susitarimu, nes dalis Ukrainos grūdų plukdoma ne į badaujančias trečiąsias šalis, o į Vakarų valstybes.

Šaltinis: BNS, manoūkis.lt
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos