Basf 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 19 m1
Pasaulyje
Ukraina laivais jau eksportavo 8 mln. tonų maisto
Asociatyvi shutterstock nuotr.

Kyjivas. Ukraina nuo jos uostų blokados atšaukimo pradžios laivais jau eksportavo beveik 8 mln. t maisto, pranešė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

„Nors mūsų eksporto pajėgumai dar toli gražu nepasiekti, vis dėlto pavyko jūra eksportuoti beveik 8 mln. t maisto produktų – daugiau kaip 300 laivų. 60 procentų šio kiekio nukreipta į Afriką ir Aziją. Tai mūsų šalies pasaulinė misija – dėl Ukrainos tiekimo pasaulio regionai išlieka socialiai ir politiškai saugūs“, – sakė jis.

Prezidentas pažymėjo, kad būtina plėsti Ukrainos grūdų eksportą, nes tai reiškia darbo vietas jos žmonėms, pajamas iš eksporto, lėšas ateinančių metų sėjai.

Bioversija 2024 04 15 m7

„Tai viena pagrindinių pasaulio stabilumo garantijų. Tai, kad Ukraina padeda palaikyti normalų gyvenimą pasaulyje, tik stiprina mūsų šalies reputaciją ir mums lengviau užmegzti naujus ryšius įvairiuose regionuose“, – pridūrė V. Zelenskis.

Jungtinių Tautų generalinio sekretoriaus pavaduotojas humanitariniais klausimais Martinʼas Griffithsʼas (Martinas Grifitsas) praėjusią savaitę pareiškė, kad susitarimas dėl Ukrainos grūdų eksporto, besibaigsiantis galioti lapkričio 22 d., turi būti pratęstas dar metams. Mat susitarimas padėjo sušvelninti pasaulinę apsirūpinimo maistu krizę.

Šaltinis: BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos