Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Pasaulyje
Ukraina ir Lenkija ties vamzdyną aliejaus eksportui
Susitarimą pasirašo Ukrainos agrarinės politikos ir maisto ministras Mykola Solskiʼs, Lenkijos vicepremjeras ir žemės ūkio ministras Henrykʼas Kowalczykʼas. Gov.pl (MRiRW) nuotr.

Kyjivas / Varšuva. Ukraina ir Lenkija pasirašė ketinimų memorandumą dėl vamzdyno tiesimo ukrainietiško aliejaus eksportui per Gdansko uostą, pranešė Ukrainos agrarinės politikos ir maisto ministerija.

Pranešime teigiama, kad keturšalį memorandumą pasirašė šios ministerijos: Ukrainos agrarinės politikos ir maisto, Ukrainos infrastruktūros, Lenkijos žemės ūkio ir kaimo plėtros bei Lenkijos infrastruktūros.

Skelbiama, kad artimiausiu metu Ukraina ir Lenkija suformuos bendrą darbo grupę, kurioje sieks nustatyti technines tokio vamzdyno ir dviejų terminalų statybos galimybes bei sąlygas.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Pastarąjį pusmetį aktyviai dirbame, kad padidintume žemės ūkio produkcijos eksporto per Lenkiją apimtis“, – pabrėžė Ukrainos agrarinės politikos ir maisto ministras Mykola Solskiʼs.

Ministerijos pranešime nurodoma, kad ukrainietiškas saulėgrąžų aliejus iki karo eksportuotas į 107 valstybes. Didžiausios jo vartotojos – Europos (37 proc. viso eksporto), Pietryčių Azijos (29 proc.) ir Azijos (14,9 proc.) šalys.

Šaltinis: BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos