Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Pasaulyje
Ukraina bylinėsis su kaimynėmis dėl grūdų embargo
Asociatyvi Shutterstock nuotr.

Kyjivas. Lenkijai, Vengrijai ir Slovakijai nusprendus pratęsti embargą ukrainietiškai žemės ūkio produkcijai, Ukrainos prekybos viceministras pareiškė, jog toks sprendimas teisiniu požiūriu neteisingas ir bus apskųstas.

Pasak Taraso Kačkos, Ukraina ketina teikti Pasaulio prekyboje organizacijoje ieškinį prieš Lenkiją, Vengriją ir Slovakiją, nes šios trys kaimyninės valstybės ir po rugsėjo 15-os, kai buvo atšauktas Europos Sąjungos lygmens atitinkamas ribojimas, toliau taiko draudimą importuoti žemės ūkio produktus iš Ukrainos.

„Svarbu įrodyti, kad šie veiksmai yra teisiniu požiūriu neteisingi. Todėl rytoj pradėsime teisinius procesus“, – pirmadienį interviu internetiniam leidiniui „Politico“ sakė T. Kačka.

Bioversija 2024 04 15 m7

„Mūsų požiūriu, šios priemonės (sprendimas nacionaliniu lygmeniu pratęsti Ukrainos žemės ūkio produkcijos importo draudimą – red. past.) yra visiško nepasitikėjimo Europos Komisija išraiška“, – pabrėžė Ukrainos viceministras.

Jis pridūrė, kad Ukraina svarsto galimybę imtis atsakomųjų ribojamųjų priemonių prieš Lenkiją, jei Varšuva neatsisakys draudimo importuoti ukrainietiškus grūdus.

„Būtume priversti imtis atsakomųjų priemonių ir uždrausti daržovių bei vaisių importą iš Lenkijos“, – pridūrė T. Kačka.

Europos Komisija praėjusį penktadienį po ilgų svarstymų galiausiai nusprendė nepratęsti kelis mėnesius galiojusio draudimo importuoti ukrainietiškus grūdus, Kyjivui pažadėjus kontroliuoti savo produkcijos eksportą, bet Lenkija, Vengrija ir Slovakija iškart paskelbė, kad šio sprendimo nepaisys.

Bulgarija nutarė embargo nepratęsti, o Rumunija paskelbė, jog laikysis Briuselio sprendimo, bet ragina Kyjivą užtikrinti deramą šios produkcijos eksporto kontrolę.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos