Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Pasaulyje
Ukraina atnaujino eksportui skirtų uostų veiklą Papildyta

Kyjivas / Stambulas. Atnaujintas darbas trijuose Ukrainos Juodosios jūros uostuose, kurie pagal neseniai sudarytą susitarimą su Rusija turėtų būti naudojami ukrainietiškų grūdų eksportui, užblokuotam dėl Maskvos karinės invazijos.

„Pasirašius sutartį dėl Ukrainos uostų deblokavimo grūdų eksportui, atnaujintas darbas Odesos, Čornomorsko ir Pietų uostuose“, – rašoma socialiniuose tinkluose išplatintame Ukrainos karinių jūrų pajėgų pranešime.

Kyjivas ir Maskva praeitą savaitę su Turkija ir Jungtinėmis Tautomis (JT) suderino mechanizmą, turintį leisti per minėtus tris uostus gabenti eksportuojamus ukrainietiškus grūdus.

Bioversija 2024 04 26 m7

***

Turkija oficialiai atidarė bendrą Ukrainos grūdų eksporto koordinavimo centrą. Jame dirbs abiejų konflikto šalių civiliai ir kariuomenės pareigūnai, taip pat Turkijos ir JT delegatai.

Pagrindinė jų užduotis – užtikrinti, kad laivai su Ukrainos grūdais saugiai judėtų nustatytais maršrutais, prižiūrėti vykstančias patikras, siekiant įsitikinti, ar į Juodąją jūrą įplaukiantys ir iš jos išplaukiantys laivai negabena uždraustų ginklų.

Šaltinis: BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos