BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Pasaulyje
Ūkininkui priteista 20 tūkstančių eurų už vėluojančias išmokas

Berlynas / Paryžius. Prancūzijos teismas patenkino ūkininko ieškinį, kuriuo šis reikalavo iš valstybės atlyginti nuostolius, patirtus dėl vėluojančių išmokų.

Ekologiškai ūkininkaujančiam žemdirbiui teismas priteisė iš valstybės 20 tūkst. eurų kompensaciją. Tokį sprendimą priėmė Dižono teismas, išnagrinėjęs ūkininko ieškinį. Vėluodamas gauti jam priklausančias išmokas, ūkininkas prarado finansinį likvidumą ir turėjo nutraukti žemės ūkio veiklą, informuoja portalas agrarheute.de.

Šis reikšmingas sprendimas gali sukelti panašių ieškinių bangą Prancūzijoje. Juo ypač džiaugiasi Prancūzijos ekologinio ūkininkavimo asociacija (FNAB), kuri keletą metų nesėkmingai kovojo su Vyriausybe dėl laiku neišmokamos paramos ir kompensacijų už vėlavimą ją mokėti.

Bioversija 2024 04 26 m7

Iki 2020 m. Prancūzijoje buvo vėluojama paskirstyti paramą ekologiniams ūkiams, kai kuriais atvejais vėlavimas siekė net 3 metus, rašo vokiečių portalas. Dėl šios priežasties daug įmonių žlugo, ūkininkams teko atsisakyti gamybos ir patirti finansinių bėdų.

Po nesėkmingų bandymų rasti bendrą kalbą su Vyriausybei 2019 metais, FNAB pateikė keletą administracinių skundų, tačiau nieko nelaimėjo. Kreipimasis į Nacionalinę pilietinių teisių ir lygybės tarnybą irgi buvo bevaisis. Palankus Dižono teismo sprendimas yra pirmas atvejis, kai ekologiškai ūkininkaujančio žemdirbio reikalavimas priteisti iš valstybės kompensaciją pripažintas pagrįstu ir teisėtu.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos