Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Pasaulyje
Ūkininkai laukuose aptiko erdvėlaivio nuolaužų
Astrofizikas dr. Bradʼas Tuckerʼis (viduryje) su ūkininkais, savo laukuose aptikusiais erdvėlavio nuolaužų. B. Tuckerʼio socialinio tinklo „Twitter“ nuotr.

Kanbera. Australijos ūkininkai avių ganyklose aptiko kosmoso šiukšlių. Jas ištyręs astrofizikas teigia, kad tai – „SpaceX“ erdvėlaivio liekanos.

Australijos kosmoso agentūra (ASA) patvirtino, kad šalies Snieguotuose kalnuose Naujojo Pietų Velso pietuose rastos kosmoso šiukšlės priklauso kompanijos „SpaceX“ pastatytam kosminiam laivui.

Agentūros techniniai ekspertai šeštadienį apsilankė atokioje vietoje, kur avių augintojai Mickʼas Minersʼas (Maikas Mainersas) ir Jockʼas Wallaceʼas (Džoukas Veileisas) savo ūkiuose aptiko kosmoso šiukšlių gabalų.

Bioversija m7 2024 02 22

Agentūrą konsultavo Australijos nacionalinio universiteto astrofizikas dr. Bradʼas Tuckerʼis (Bredas Tukeris), kuris pirmasis išsiaiškino, kad nuolaužų kritimo laikas ir vieta atitinka „SpaceX“ erdvėlaivio „Dragon“, 2020 m. naudoto misijoje Crew-1, skridimo trajektoriją. Kai kurios nuolaužos buvo su serijos numeriais. Ekspertai atradimą apibūdino kaip retą, tačiau teigė, kad taip nutikti gali vis dažniau.

Kas atlygins žalą?

Apylinkių gyventojai netoli Dalgečio (Naujasis Pietų Velsas) išgirdo į sprogimą panašų garsą ir gerokai vėliau aptiko tris didelius nuolaužų gabalus.

Avių augintojas Mickʼas Minersʼas (Mikas Minersas) pirmasis aptiko beveik 3 m aukščio objektą, įsmigusį į atokią jo aptvaro dalį.

„Nežinojau, ką galvoti, neįsivaizdavau, kas tai yra“, – sakė jis pridurdamas, kad po įvykio paskambino kaimynui ūkininkui J. Wallaceʼui, kuris taip pat rado paslaptingų nuolaužų. Taigi, aptiktos dar dvi erdvėlaivio detalės, o ASA paprašė visų, radusių jų daugiau, susisiekti su „SpaceX“ nuolaužų radimo telefono linija.

Mokslininkas B. Tuckerʼis teigia, kad dabar diskutuojama, ar „SpaceX“ surinks šiukšles. Jo nuomone, tai svarbu, nes susiję su bet kokia atsakomybe ir žala. Tai greičiausiai turėtų būti ne tik „SpaceX“, bet vyriausybės lygiu priimtas sprendimas.

Kosmoso šiukšlių daugės

Varviko universiteto (Jungtinė Karalystė) astrofizikos prof. Donʼas Pollaccoʼas (Donas Polakas) teigia, kad kosmoso šiukšlių į Žemę nukrinta labai retai. Nors objektai iš kosmoso į Žemę krinta kiekvieną dieną, daugiausia jų nusileidžia vandenynuose, dengiančiuose didžiąją planetos dalį, sakė jis.

Vienintelis atvejis, kai nukentėjo žmogus, užfiksuotas 1997 metais. Ant Lottieʼio Williamsʼo (Loto Viljamso), kuris gyvena Oklahomoje (JAV), peties nukrito kosmoso šiukšlė. 

Vis dėlto sausumoje kosmoso šiukšlių gali atsirasti vis dažniau, ypač dėl to, kad pastaraisiais metais į kosmosą skrendančių raketų labai padaugėjo.

Parengta: pagal užsienio spaudą
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos