Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Pasaulyje
Turkija nuomosis žemę dešimtyje pasaulio šalių

Ankara. Turkija ketina įgyvendinti žemės ūkio paskirties žemės nuomos užsienyje projektą. Žemės ūkio ministerija pradėjo derybas dėl žemės nuomos su Lotynų Amerikos, Afrikos šalimis ir Ukraina.

Anot portalo turkiyegazetesi.com, žemės ūkio ministras Vahit‘as Kirişci‘s (Vahitas Kiriščis) pristatė valdančiajai partijai žemės nuomos užsienyje projektą. Turkija jau anksčiau yra nuomojusis 850 tūkst. ha Sudane, tačiau tolesnės pažangos šiame projekte nepasiekta.

Teigiama, kad kai kurios derybos su dešimčia Lotynų Amerikos ir Afrikos šalių, o taip pat Ukraina, baigėsi susitarimais, o su kai kuriomis šalimis deramasi toliau. Nuomojamose žemėse bus auginama žemės ūkio produkcija, kurios Turkijoje neįmanoma užauginti dėl klimato sąlygų arba šalis jos užsiaugina nepakankamai.

Bioversija 2024 04 26 m7

Pavyzdžiui, Sudane bus auginamai atogrąžų vaisiai ir daržovės (ananasai, mangai, avokadai), rapsai, saulėgrąžos, kukurūzai, medvilnė, sezamas, cukranendrės ir liucernos.

Teigiama, kad pabrangus pašarams, nuomojamose žemėse bus auginama daugiau pašarinių augalų. Užsienyje užauginti kviečiai bus perdirbami Turkijoje, o į užsienį eksportuojama gatava produkcija - sausainiai, makaronai ir bulguras.

Pabrėžęs, kad Turkija pajėgi apsirūpinti maistu, žemės ūkio ministras pridūrė, jog nusprendus eksportuoti žemės ūkio produkciją, neišvengiamai teks nuomotis žemę užsienyje. „Norime užsienio teritorijose plėtoti modernų žemės ūkį. Norime gaminti produkciją žemės ūkio nepaliestose vietovėse. Yra labai didelių nepaliestų vietovių, ypač Afrikos pietuose. Mes pajėgūs gaminti šiuose regionuose“, – sakė ministras.

Neseniai Venesuela pasiūlė Turkijai nuomotis 400 tūkst. ha žemės ūkio paskirties žemės. Anot ministro V. Kirişci‘io, Venesuelos sąlygos buvo tokios: „Pagaminkite 100 kilogramų kviečių, pasiimkite 70, o 30 kilogramų palikite mums“.

Šaltinis: MŪ
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos