Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Pasaulyje
Trečia glifosato byla: priteisti 2 mlrd. JAV dolerių

Oklandas. Trečia JAV nagrinėta byla dėl glifosato poveikio baigėsi rekordu – vėžiu sergantiems vyrui ir žmonai priteista daugiau kaip 2 mlrd. JAV dolerių (1,78 mlrd. eurų).

Vokietijos farmacinė grupė „Bayer“ jau trečią kartą JAV teismo buvo įpareigota padengti nuostolius dėl  glifosato pagrindu veikiančio herbicido padaryto poveikio žmonių sveikatai. Žiuri nusprendė, kad bendrovė elgėsi neatsakingai, nepranešusi apie riziką, susijusią su šio produkto vartojimu.

„Bayer“, kuri pernai įsigijo glifosato gamintoją „Monsanto“, neigė kaltinimus ir teigė, kad „Roundup“ yra saugus naudoti.

Bioversija 22 08 31

Tačiau Kalifornijos teismo žiuri nusprendė, kad „Bayer“ atsakinga dėl daug metų „Roundup“ naudojusių ieškovų Alvo ir Albertos Pilliodų susirgimo ne Hodžkino limfoma.

Porą atstovavę advokatai teigė, kad žiuri buvo pateikti vidiniai įmonės dokumentai, įrodantys, kad esą nuo pat pradžių „Monsanto“ nebuvo suinteresuota išsiaiškinti, ar „Roundup“ yra saugus, pranešė BBC.

Teismas vėžiu sergantiems vyru ir žmonai priteisė bendrą 2 mlrd. ir 55 mln. JAV dolerių žalos atlyginimą. Abu sutuoktiniai sunkiai serga ir nėra didelės vilties, kad jie sulauks kompensacijų.

„Bayer“ šiuo metu JAV turi daugiau nei 13 400 ieškinių dėl „Roundup“ įtakos sveikatai.

Prieš tai dviejose bylose nukentėjusiems buvo priteista po 80 ir 289 mln. JAV dolerių.

Buvusi „Reuters“ žurnalistė amerikietė Keri Giliam (Carey Gillam), daug metų tyrusi bendrovės „Monsanto" veiklą, ir išleidusi knygą apie šią bendrovę, sako, kad iš esmės abi šalys (ieškovai ir „Bayer“) supranta, kad tai yra žaidimas.

„Teismuose siekiama kuo ilgiau likti žaidime ir laimėti daugiausiai taškų (nuosprendžių), kad paskui turėti didžiausią įtaką galutinėse derybose. Ieškovų advokatai siekia visuotinio susitarimo atsiskaitymo už kelius milijardus dolerių ir įspėjamųjų etikečių ant produktų. „Bayer“ sieks dominuoti apeliaciniame procese ir nieko nemokėti bei nieko nekeisti“, – „Mano ūkiui“ paaiškino šias bylas sekanti knygos autorė.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija