Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 11 01
Pasaulyje
Šveicarai nubalsavo prieš vietinių ūkių skatinimą

Bernas. Šveicarijos rinkėjai referendume gana  netikėtai atmetė dvi schemas, susijusias su žemės ūkiu ir maisto saugumu.

Šveicarijos rinkėjų buvo prašoma išsakyti savo nuomonę dėl iniciatyvų, kuriomis siekiama skatinti vietos ūkininkus ir etinius standartus maisto gamybos srityje, įskaitant draudimą auginti genetiškai modifikuotas kultūras.

Iniciatyvos „Sąžiningas maistas“ (prieš pasisakė 61,3 proc.)  ir „Maisto suverenumas“ (prieš pasisakė 68,4 proc.), kurioms nepritaria vyriausybė, bent kol kas žlugo.

Bioversija 22 08 31

Pagal įtakingos šalies ūkininkų sąjungos remiamą schemą „Maisto suverenumas“ buvo raginama imtis daugybės priemonių, įskaitant visišką genetiškai modifikuotų produktų (GMP) draudimą.

Pirmuoju pasiūlymu, vadinamu „Sąžiningas maistas“, siekta didesnės vyriausybės paramos tvariems, gyvūnams palankiems produktams ir išsamesnio maisto produktų ženklinimo, kad vartotojai žinotų, ką jie perka.

Taip pat siekta, kad būtų užkirstas kelias maisto švaistymui, o importas atitiktų Šveicarijos standartus dėl darbuotojų sąlygų, aplinkosaugos ir gyvūnų gerovės. Tai reikštų, kad Šveicarijos inspektoriai tikrintų, ar užsienio gamintojai laikosi šių reikalavimų.

Vadinamojo „Maisto suverenumo“ pasiūlymas siekė gerokai didesnės valstybės paramos vietos šeimos ūkiams, didesnių maisto importo tarifų ir uždrausti užsienio šalių produktus, kurie neatitinka Šveicarijos standartų.

Prieš referendumą viešosios nuomonės apklausos rodė, kad gyventojai pritaria didesnėms investicijoms į Šveicarijos mažus šeimos ūkius, kurių tūkstančiai pastaraisiais metais turėjo užsidaryti. Referendumą palaikė ūkininkai, kuriems sunku konkuruoti su pigesniais užsienio produktais.

Taip pat buvo populiarus pasiūlymas, reikalaujantis, kad užsienio maisto gamintojai laikytųsi Šveicarijos tvaraus ūkininkavimo ir gyvūnų gerovės standartų. Pirmąjį pasiūlymą rėmė Šveicarijos ūkininkų sąjungą Uniterre, o antrąjį – Žaliųjų partiją.

Tačiau paskutinėmis dienomis prieš referendumą pasirodė vyriausybės įspėjimai, kad siūlomės priemonės yra neįgyvendinamos, o maisto produktų mažmenininkai, sakydami, kad kainos pakils, akivaizdžiai paveikė rinkėjų nuomonę, pažymi BBC. Prekybos tinklo „Migros“ vadovas pareiškė, kad kainos gali pakilti net 20 proc.

Atkreiptas dėmesys, kad abi apklausas labiau palaikė tie kantonai, kuriuose gyvena prancūzakalbiai.

Portalas „The Local“ atkreipė dėmesį, kad šveicarai maistui ir gėrimams išleidžia labai nedidelę savo namų biudžeto dalį, 2015 metais rodiklis siekė tik 6,3 proc.

Artimiausiu metu Šveicarijoje numatyti referendumai dėl pesticidų naudojimo ir intensyvios gyvulininkystės.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija