Stokholmas. Švedijos žemės ūkio kooperatyvas „Lantmännen“ paskelbė apie 1,2 mlrd. Švedijos kronų (105 mln. eurų) investiciją į naują žirnių ir pupų baltymų gamyklą, dėl to turėtų gerokai išsiplėsti šių ankštinių augalų plotai šalyje.
Nauja augalinių baltymų gamykla turėtų iškilti Lidköpingo mieste. Tikimasi, kad ji pradės veikti 2027 m. pirmąjį pusmetį ir per metus pagamins 7 tūkst. tonų žirnių ir pupų baltymų izoliato, skirto augalinės kilmės maisto produktams, nuo mėsos ir pieno produktų pakaitalų iki sportinių gėrimų, makaronų be glitimo ir kepinių.
Skelbiama, kad gamykloje tiesiogiai bus sukurta apie 30 naujų darbo vietų, o statybos etape jų bus šimtai.
Magnus`as Kagevik`as, „Lantmännen“ grupės prezidentas ir generalinis direktorius, planus įkurti naują gamyklą komentavo taip: „Turime gaminti daugiau maisto, nes auga pasaulio gyventojų skaičius, o augalinių baltymų, kaip maisto sudedamųjų dalių, paklausa yra pasaulinė ir ilgalaikė. Investicija sustiprins visą vertės grandinę nuo ūkio iki stalo.“
Planuojamas gamyklos perdirbimo pajėgumas – apie 5 tūkst. tonų pupų ir 35 tūkst. t žirnių per metus. Dėl šių žaliavų paklausos žemės ūkio kooperatyvas ketina išplėtoti žirnių auginimą Švedijoje 50 proc.: nuo 80 tūkst. t iki 120 tūkst. tonų.
Žirniai ir pupos svarbūs ir kaip žemės ūkio augalai, kuriems reikia palyginti mažai vandens ir maistinių medžiagų, kaip kaupiantys azotą dirvožemyje ir padedantys mažinti priklausomybę nuo importuojamų sojų pupelių, taigi, didinantys Švedijos maisto gamybos tvarumą.
Be baltymų gamybos, kooperatyvas pradėjo ūkininkavimo iniciatyvą „Projekt Svalöv“, siekdamas pagerinti žemės ūkio praktiką, taikant integruotus ir tiksliojo ūkininkavimo metodus.
„Lantmännen“ žemės ūkio kooperatyvui priklauso 19 tūkst. Švedijos ūkininkų, jo metinė apyvarta siekia apie 70 mlrd. Švedijos kronų (6,1 mlrd. Eur).
Baltymus iš kviečių ir avižų grūdų jau gamina kooperatyvo gamyklos „Lantmännen Biorefineries“ Noršiopinge ir Kimstade. O dabar žengiamas dar vieną žingsnis toliau, kaip baltymų žaliavas panaudojant ankštinius augalus.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Lenkai audrinasi dėl prekybos su Lotynų Amerika, o lietuviai ramūs
2024-12-04 -
Kariaujančio ukrainiečio svajonėse – saldžiųjų bulvių selekcija
2024-11-25 -
Prancūzai protestuoja prieš prekybos susitarimą
2024-11-18
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Pradedama mokėti likusi išmokų dalis
2024-12-02
(0)