Basf 22 09 27 + Dimedium 22 09 01 Dimedium 22 09 01 + Adama 22 09 05
Pasaulyje
Sutrikusiu baltarusiškų kalio trąšų tiekimu pasinaudojo konkurentai

Minskas. Baltarusijoje veikiančios vienos didžiausių pasaulyje kalio trąšų gamintojos darbą ir rūdos tiekimą trikdo streikai. Tuo netruko pasinaudoti konkuruojančios kitų šalių įmonės.

Rugpjūčio 17 dieną baltarusių žiniasklaida pranešė apie darbo sustabdymą visose „Belaruskalij“ šachtose ir apie darbininkų paskelbtus streikus. „Belaruskalij“ yra viena didžiausių kalio trąšų gamintoja pasaulyje.

Įmonės vadovybė, siekdama nuraminti rinką, trečiadienį pareiškė, kad visos septynios jos kasyklos dirba įprastu režimu, nors anksčiau dalis darbuotojų paskelbė streiką, palaikydami opozicijos raginimą didinti spaudimą prezidentui Aliaksandrui Lukašenkai.

Bioversija 22 08 31

„Visos septynios „Belaruskalij“ kasyklos [dirba įprastu režimu]. Trys sodrinimo fabrikai dirba įprastu režimu; 1-osios kasybos valdybos fabrikas, užbaigus planuotus remonto darbus, tęs darbą“, – sakoma bendrovės vadovybės pranešime.

Bendrovė taip pat padėkojo darbininkams, kad savo pilietinę poziciją nutarė išreikšti „ne darbo laiku“.

Antradienį „Belaruskalij“ nepriklausomos profesinės sąjungos atstovai paragino kalio kombinato darbuotojus rugpjūčio 19 dieną neateiti į darbą ir dalyvauti mitinge Salihorsko aikštėje. Praėjusį penktadienį Salihorske irgi vyko spontaniškos protesto akcijos, o vakare įmonės vadovybė susitiko su „Belaruskalij“ darbuotojais.

„Nuo 2020 metų rugpjūčio 19 dienos bendras susirinkimas aikštėje 9 val. ryto. Į darbą nevažiuojame. Atvykstame į aikštę. Dalyvavimas absoliučiai būtinas“, – vaizdo pareiškime streikininkams sakė A. Bokunas.

Antradienį rūdos gavyba kai kur buvo iš dalies sustojusi, buvo stabdomas sodrinimo fabrikas. Žiniasklaidos duomenimis, streikavo apie 3 tūkst. darbuotojų.

Baltarusijos vyriausybės vadovas Ramanas Haloučanka antradienį sakė, kad „Belaruskalij“ pastarosiomis dienomis sumažino gamybos apimtį, nes žmonės negalėjo apsispręsti, „ar eina dirbti, ar į aikštę“.

„Šia situacija pasinaudojo konkurentai rinkoje, tarp jų „Uralkalij“, kuris padidino tiekimą“, – pareiškė premjeras.

„Belaruskalij“ yra vienintelis kalio chlorido gamintojas Baltarusijoje, taip pat vienas didžiausių kalio trąšų tiekėjų pasaulinei rinkai. Įmonė savo produkciją realizuoja per Baltarusijos kalio kompaniją, kuri pirmadienį partneriams pažadėjo dėti visas pastangas, kad būtų įvykdyti esami susitarimai.

Įmonėje „Belaruskalij“ dirba apie 17 tūkst. darbuotojų.

„Interfax“-BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos