Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Pasaulyje
Suomijoje nuspręsta išnaikinti erškėčius

Helsinkis. Suomijoje įsigaliojo draudimas prekiauti erškėčiais. Vyriausybė įrašė juos į invazinių augalų rūšių sąrašą. Per trejus metus erškėčių turi nelikti ir gyventojų kiemuose.

Draudimas parduoti raukšlėtalapius erškėčius (Rosa rugosa) įsigaliojo birželio 1-ąją, o nuo 2022 m. bus uždrausta ir juos auginti. Vadinasi, savininkai per trejus su puse metų privalo išnaikinti jų valdose augančius erškėčius, informuoja šalies naujienų agentūra „Yle“.

Vyriausybės sprendimu, raukšlėtalapių erškėčių negali likti parkuose, paplūdimiuose ir šalikelėse. Ši erškėčio rūšis plačiai paplitusi Suomijoje, todėl didžiausi jų sąžalynai bus naikinami panaudojant techniką.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Raukšlėtalapiai erškėčiai į Suomiją pateko XX a. pradžioje, o dabar jie išstumia vietines augalų rūšis.

Estijoje irgi susirūpinta šių erškėčių išplitimu, informuoja portalas ERR, nors dar neseniai jų auginimas buvo skatinamas mokant išmokas, o išmokų gavėjams galioja įsipareigojimas auginyti šiuos krūmus bent 4 metus.

Suomiai pastebi, kad erškėčių plitimas gali sukelti kelio dangos eroziją, bet kaip šalikelių augalai jie yra nepakeičiami, nes puikiai toleruoja kelių barstymą druska.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos