Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Pasaulyje
Suomija gali visiškai atsisakyti sojų

Helsinkis. Suomijos miškų ir žemės ūkio ministras Jaris Lepė (Jari Juhani Leppä) (žr. nuotr.), atstovaujantis Centro partijai, pareiškė, kad „centristai“ siūlo iki 2025 metų valstybę paversti „šalimi be sojų“. Apie tai ministras kalbėjo per nacionalinį šalies radiją „Yle Radio Suomi“.

Ministro nuomone, importinė braziliška soja, ne tik neturi sertifikatų ir sukelia miškų plotų mažėjimą, bet ir neatitinka ekologinių kriterijų, kurių laikosi Suomija.

Sojas suomių ūkiai ir agroverslo įmonės aktyviai naudoja pašarams. Didelę jų importo dalį sudaro produkcija iš Brazilijos ir JAV.

Bioversija 23 04 27

Sojos yra svarbus baltymų šaltinis. Tačiau, kaip sako J. Lepė, Suomijos pašarų pramonė jau atliko didžiulį darbą, kad jos būtų pakeistos atitinkamomis vietinės kilmės žaliavomis. Ministras teigia, kad suomiškas pienas ir galvijiena jau dabar gaminama praktiškai be sojų – vietinės kilmės baltyminiai augalai turi pakankamai reikiamų maistingų medžiagų.

J. Lepės nuomone, šalyje būtina vystyti baltyminių kultūrų auginimą, ir joms skirtus pasėlių plotus galima padidinti. Ministras įsitikinęs, kad, pavyzdžiui, baltyminiams augalams būtų galima skirti 80 tūkst. hektarų. O tai sudaro tik 4 proc. visų šalies pasėlių plotų.

Suomija, dabar užimanti rotacinį pirmininkavimą Europos Sąjungoje ir matydama Brazilijos tropinių miškų gaisrų mastą, pakvietė ES peržiūrėti galimybes uždrausti braziliškos jautienos importą į Bendriją.  

MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos