Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Pasaulyje
Pinigai auga ir ant medžio: stambiems investuotojams Europos kaimas – verslas
Asociatyvi Shutterstock nuotr.

Liuksemburgas. Ūkininkams protestuojant dėl didelių sąnaudų ir užsienio konkurencijos, agroverslo investuotojai stiprina savo pozicijas Europos žemės ūkio sektoriuje.

Europos kaimas tapo vienu dinamiškiausių ir pelningiausių žemyno sektorių investiciniams fondams ir didelėms žemės ūkio verslo įmonėms.

Stambūs investuotojai vertina, kad žemės ūkio turtas yra atsparus krizėms: skaičiuojama, kad maisto gamyba turės išaugti 60–70 proc., kad iki 2050 m. būtų galima išmaitinti pasaulio gyventojus.

Bioversija m7 2024 11 19

Vykstant finansinėms ir politinėms krizėms ir net karams, kaimo žemė yra atspariausias turtas, kuriam geriausiai pavyksta išlaikyti savo vertę.

Pasaulyje veikia apie 950 investicinių fondų, skirtų maisto ir žemės ūkiui, valdančių 150 milijardų eurų turtą. 

Iš 32 didelių sandorių, kuriuos pastaraisiais metais šiame sektoriuje užfiksavo Liuksemburge veikianti specializuota investicijų konsultavimo įmonė „Valoral“, 40 proc. buvo sudaryti Europoje ir daugiau nei pusė jų susiję su dirbamos žemės įsigijimu.

Pasaulinių tiekimo grandinių sutrikimas pritraukia investicijas ir gamybą į aplinkas, esančias arčiau brandžių ir stabilių rinkų, pavyzdžiui, Europoje ar JAV, kur vartotojai turi didesnę perkamąją galią.

„Valoral“ teigimu, pastaraisiais metais Europos agroverslo sektoriuje įvyko reikšmingų sandorių tarp pirmaujančių turto valdymo įmonių.

2023 m. gegužę Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi „M&G“ įsigijo 150 mln. eurų vertės „Regenerate Asset Management“ – fondo, kuris specializuojasi spręsti su klimatu susijusius iššūkius žemės ūkio verslo vertės grandinėje, akcijų.

Panašiai Belgijos turto valdytojas „Incofin“ užsitikrino augimo kapitalą 2023 m. balandį, remiamas „Degroof Petercam Asset Management“ ir „Korys“, taip sustiprindamas savo galimybes remti tvarias iniciatyvas žemės ūkio maisto produktų sektoriuje.

Kitas svarbus sandoris įvyko 2022 m. gruodį, kai „BNP Paribas Asset Management“ įsigijo didžiausią Danijos gamtos išteklių specializuotos kompanijos „International Woodland Company“ (IWC) akcijų paketą. IWC turi daugiau nei 30 metų patirtį miškų, žemės ūkio ir ekosistemų paslaugų (įskaitant anglies dioksido kreditus) investicijų valdymo ir konsultavimo srityje. Jos investicinių programų portfelis sudaro 5,5 mlrd. eurų.

2022 m. spalį Ispanijos „Azora Group“ įsigijo 33 proc. „Iberian Smart Financial Agro“ (ISFA Gestion) akcijų, ir tikisi išauginti 10 000 ha migdolų medžių Iberijos pusiasalyje.

Tuo pat metu tarptautinis privataus kapitalo fondas „Bregal Investments“ („Bregal“) įsigijo didžiąją dalį prancūzų grupės „PUR Projet“ (PUR), kuri pirmauja pasaulyje pagal gamta grįstų sprendimų projektų kūrimą.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
Visos apklausos