Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
Šri Lankos arbatos eksportas smuko į žemiausią lygį per 23 metus
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Kolombas. Krizės alinamos Šri Lankos arbatos eksportas, kuris yra itin svarbus valstybei, smuko į žemiausią per 23 metus lygį, rodo muitinės duomenys.

Arbata yra pagrindinė salos eksporto prekė. Iki dabartinio ekonomikos nuosmukio, kuris yra didžiausias nuo 1948 metų, kai šalis tapo nepriklausoma, jos pajamos iš arbatos eksporto sudarė po maždaug 1,3 mlrd. JAV dolerių per metus.

Pernai skubotai nustatytas trąšų importo draudimas, kuris buvo įvestas valdžiai beviltiškai stengiantis sutaupyti užsienio valiutos ir išvengti skolinių įsipareigojimų neįvykdymo, skaudžiai smogė arbatos augintojams ir arbatos gamyba laikotarpiu nuo 2021 metų lapkričio iki 2022 metų vasario, palyginti su tuo pat laikotarpiu metais anksčiau, sumažėjo 18 procentų.

Bioversija 2024 07 09 m7

Muitinės duomenys parodė, kad arbatos eksportas šių metų pirmąjį ketvirtį sumažėjo nuo 69,8 mln. kilogramų tuo pat laikotarpiu pernai iki 63,7 mln. kilogramų ir buvo mažiausias nuo 1999 metų pirmojo ketvirčio, per kurį šalis eksportavo 60,3 mln. kilogramų arbatos.
Pajamos iš arbatos eksporto pirmąjį ketvirtį taip pat sumažėjo – nuo 338 mln. iki 287 mln. JAV dolerių.

Brokerių bendrovė „Asia Siyaka“ nuosmukį sieja su agrocheminių produktų draudimu, kurį vyriausybė vaizdavo kaip būdą užtikrinti, kad ūkininkavimas Šri Lankoje būtų visiškai ekologiškas.

Spalį draudimas dėl arbatos sektoriaus pasipiktinimo buvo atšauktas, tačiau ūkininkai nebeturėjo prieigos prie importuojamų trąšų, nes šalis tuo pat metu ėmė stigti JAV dolerių.

Arbatos sektoriaus atstovai taip pat nurodė, kad maždaug dešimčiai procentų Šri Lankos arbatos eksporto pakenkė Rusijos invazija į Ukrainą. Abi šalys yra pagrindiniai salos kvapnios juodosios arbatos pirkėjai.

Šaltinis: AFP-BNS inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos