Basf m1 2024 06 14
Pasaulyje
Slovakija ir Ukraina susitarė dėl grūdų eksporto sistemos
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Bratislava. Slovakija ir Ukraina susitarė dėl naujos grūdų prekybos sistemos, pagal kurią iki metų pabaigos turėtų būti panaikintas dabartinis Slovakijos importo draudimas, ketvirtadienį pranešė Bratislava.

„Kol ši sistema pradės veikti ir kol bus išbandytas visas jos funkcionalumas, draudimas importuoti keturias prekes iš Ukrainos galioja iki 2023-iųjų pabaigos“, – teigiama Slovakijos žemės ūkio ministerijos pareiškime.

Anot ministerijos atstovo spaudai, trečiadienį telefoninio pokalbio metu su Ukrainos žemės ūkio ministru Mykola Solskiu Slovakijos ministras Jozefas Birešas paprašė, kad Ukraina nutrauktų visus teisinius veiksmus prieš Slovakiją, taip pat deklaracijas dėl prekybos žemės ūkio produktais iš Slovakijos į Ukrainą sustabdymo.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Ministras Solskis vakar pažadėjo nutraukti šiuos veiksmus“, – sakė atstovas spaudai.

Praėjusią savaitę Slovakija kartu su Lenkija ir Vengrija pratęsė ukrainietiškų grūdų embargą, nepaisydamos Europos Sąjungos sprendimo dėl apribojimų panaikinimo. Reaguodamas į tai, Kyjivas nurodė pateikęs skundą Pasaulio prekybos organizacijai (PPO).

Trečiadienį Ukrainos ambasadorius Lenkijoje Vasylis Zvaryčas buvo iškviestas į Lenkijos užsienio reikalų ministeriją dėl Ukrainos prezidento pareiškimo Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje, Varšuvos vertinamo kaip antilenkiško.

Ketvirtadienį Ukraina pareiškė, kad artimiausiomis dienomis surengs derybas su Lenkija dėl besiplečiančio ginčo, o Varšuva ir Kyjivas pakartojo, kad palaiko glaudžius ryšius.

Šaltinis: AFP-BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos