Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Pasaulyje
Sienos uždarymas gali būti dramatiškas lenkų pienininkams

Varšuva. Ukrainos rinkos praradimas gali turėti dramatiškų pasekmių daugeliui lenkų kooperatyvų ir ūkininkų.

Ukrainos pieno įmonių asociacija ir Lenkijos pieno rūmai kreipėsi į Lenkijos ir Ukrainos ministrus pirmininkus ir žemės ūkio ministrus, prašydami užmegzti konstruktyvų dialogą, kad būtų užbaigtas ginčas dėl maisto produktų ir žaliavų gabenimo per Lenkijos ir Ukrainos sieną.

Lenkijos ir Ukrainos pieno sektoriaus dalyviai jau 2023 metų rugsėjo perspėjo, kad pienas ir jo produktai neturėtų tapti ginčo dėl grūdų importo aukomis.

Bioversija m7 2024 03 29

Ukraina yra viena didžiausių lenkiškų pieno produktų pirkėjų už ES ribų, o teigiamas Lenkijos eksportuotojų prekybos tarp Lenkijos ir Ukrainos balansas siekia per 97 mln. eurų. Lenkija į Ukrainą eksportuoja sūrius, jogurtus ir kt.

Viešoje erdvėje pasklidus informacijai apie planuojamą Lenkijos ir Ukrainos sienos uždarymą prekybai žemės ūkio ir maisto produkcija, Lenkijos pieno rūmai ir Ukrainos pieno įmonių asociacija kreipėsi į vyriausybes, pabrėždamos netrukdomos prekybos svarbą.

Lenkijos pieno rūmai pabrėžia, kad Ukrainos rinkos praradimas gali turėti dramatiškų pasekmių daugeliui kooperatyvų ir ūkininkų Lenkijoje ir importuotojams ir vartotojams Ukrainoje.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos