Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Pasaulyje
Senųjų veislių obelys vėl grįžta į sodus

Bernas. Seną obuolių veislę Usterapfel, kurios vaisiai išsiskiria subtiliu vanilės kvapu, ekologinę sodininkystę propaguojanti asociacija paskelbė „Šveicarijos metų vaisiumi“.

Saldūs Usterapfel veislės obuoliai, turintys išskirtinį bruožą - subtilų vanilės aromatą, anksčiau buvo auginami beveik visuose Šveicarijos regionuose. Tačiau vėliau juos pakeitė modernios obelų veislės. Atėjo metas, kai susidomėjimas senomis obelimis grįžo, tik gaila, kad kiekvienais metais rasti tokių vaismedžių vis sunkiau.

Usterapfel atkūrimu užsiima Šveicarijos vaisių asociacija „Fructus“, kurios veikla skirta išsaugoti ir populiarinti senas vaismedžių veisles.

Bioversija 22 08 31

„Kadangi obuoliai dabar dažniausiai vartojami kaip desertinis produktas, rinkoje vyrauja saldžiausios veislės. Senų veislių obuoliai paprastai neatitinka šiuolaikinių reikalavimų cukraus ir rūgšties santykiui, todėl jie dažniausiai pamirštami. Bet tai neteisinga. Senesnės obelų veislės turi savų privalumų, pavyzdžiui, Usterapfel obuoliai. Jie puikiai dera prie populiarios mitybos tendencijų, kai vėl atrandami tradiciniai produktai ir užmiršti skoniai “, - pranešime spaudai rašo „Fructus“.

Asociacija „Fructus“ taip pat siekia atkurti senąsias kriaušių, vyšnių, slyvų ir kitų vaismedžių veisles. Tai padeda išsaugoti biologinę įvairovę ir vertingus genetinius išteklius. Viena asociacijos  užduočių taip pat yra rinkti žinias apie senąsias veisles ir perduoti jas jaunajai kartai.

Asociacijos ekspertai padeda kurti ekologiškus vaismedžių sodus ir rengia atvirus seminarus, kuriuose nustatomos dalyvių atsineštų vaisių veislės, rašo portalas lid.ch.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija