Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Pasaulyje
Sausi orai pakenkė žemės ūkiui visoje Latvijoje

Ryga. Dabartinis sausų orų laikotarpis pakenkė žemės ūkiui visoje Latvijoje, pareiškė šalies ūkininkų asociacijos „Zemnieku Saeima“ pirmininkas.

„Padėtis Latvijoje yra kritiška“, – pareiškė Jūris Lazdinis Latvijos televizijai ir palygino dabartines sąlygas su pernykšte padėtimi, kai nesibaigiantys lietūs naikino pasėlius.

Pasak asociacijos pirmininko, padėtis yra labai sunki ne tik grūdų, bet ir kituose žemės ūkio sektoriuose. „Padėtis yra sunki visuose žemės ūkio sektoriuose“, – pareiškė jis.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Keletas Vakarų Latvijos savivaldybių Latvijos vyriausybės paprašė dėl jau beveik du mėnesius besitęsiančios sausros paskelbti nepaprastąją padėtį. Sausra ir karštis pakenkė visiems pasėliams, o saulė išdegino ganyklas, tad ūkininkai gyvulius šeria pernykščiu šienu ir rimtai nuogąstauja dėl pašaro stokos ateinančią žiemą.

Dėl prasto derliaus ūkininkams kyla ir kitų grėsmių. Kai derlius yra mažesnis už tam tikrą lygį, ūkiai gali netekti teisės į nulinį kuro akcizo mokestį ir galbūt išmokų už pasėlių plotą bei Europos Sąjungos (ES) finansavimo savo projektams.

Tuo tarpu Latvijos žemės ūkio ministerija tikina, kad ES paramą gaunantys Latvijos ūkininkai gali būti tikri, kad negaus baudų už finansuojamų projektų nevykdymo dėl šalį kamuojančios sausros.

Ministerija pabrėžia, kad taisyklės numato tam tikrus atvejus dėl sankcijų netaikymo, o išskirtinės sausros yra apibrėžiamos kaip stichinės nelaimės, dėl kurių ūkininkai gali neįvykdyti projektuose numatytų sąlygų.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos