Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Pasaulyje
Šakira – gražiausia Šiaurės Amerikos melžiama karvė
Champion World Dairy Expo 2023. Instagram (thebullvine) nuotr.

Vašingtonas. Šių metų pasaulinėje pienininkystės parodoje aštuonerių metų holšteinų veislės karvė Erbacres Snapple Shakira-ET pripažinta gražiausia Šiaurės Amerikos melžiama karve.

Pasaulinė pieninių galvijų ir pieno produktų paroda „World Dairy Expo“ yra didžiausia tokio pobūdžio paroda pasaulyje. Ji kasmet vyksta Madisone, Jungtinėse Valstijose.

Šakiros sėkmės istorija prasidėjo 2021 m., kai ji tapo tarptautinės holšteinų parodos „International Holstein Show“ didžiąja čempione ir Pasaulio pieno produktų parodos „World Dairy Expo“ pagrindine čempione.

Bioversija 2024 04 26 m7

Šiemet, nugalėjusi 6 metų ir vyresnių karvių klasėje, Šakira ankstesnį pasiekimą – iškovojo tarptautinės holšteinų parodos didžiosios čempionės titulą, o paskui tapo Pasaulio pieno parodos čempione.

Šakiros savininkai Yslabel‘ė ir Yan‘as Jacobs‘ai valdo tradicinį pieno ūkį Kap Santo mieste, Kanados Kvebeko provincijoje. Iš viso ūkininkai laiko apie 500 melžiamų karvių. Vidutinis Jacobs‘ų bandos karvės produktyvumas yra 11 000 kg pieno per metus. Šakiros produktyvumas yra 59 kg pieno per parą. Jacobs'ai tikisi, kad šiais metais Šakira duos iki 15 561 kg (3,4 proc. baltymų ir 4,7 proc. riebalų) pieno. 

Ūkininkai taip pat verčiasi embrionų gamyba transplantacijai, tačiau nusprendė, kad Šakiros embrionus naudos tik savo bandoje. Kaip rašo vokiečių portalas agrarheute, veisėjai tikisi iš čempionės embrionų užauginti bulių ir išskirtinių patelių.

Šaltinis: manoūkis.lt inf
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos