Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Pasaulyje
Rusijos žemės ūkio statistika – išpūsta

Maskva. Rusijos žemės ūkio bumą turėję patvirtinti skaičiai buvo padidinti, paskelbė Rusijos Prezidento nacionalinė ekonomikos ir viešojo administravimo akademija.

Apie tai paskelbė anglų kalba leidžiamas dienraštis „The Moscow Times“. Pasak šį mėnesį paskelbtos ataskaitos, Rusijos plačiai skelbiamas žemės ūkio bumas buvo pervertintas, o kai kurių pasėlių derliaus statistika buvo padidinta net 30 proc.

Dėl silpnesnio rublio ir didesnių naftos kainų žemės ūkis 2017 m. viršijo ginklų pardavimo pajamas ir tapo antruoju didžiausiu Rusijos eksporto sektoriumi po naftos ir dujų. Oficialūs duomenys rodo, kad nuo 2013 m. Iki 2017 m. Rusijos žemės ūkio sektorius išaugo 20,7 proc.

Bioversija 22 02 02

Tačiau, remiantis Rusijos prezidento nacionalinės ekonomikos ir visuomenės akademijos (RANEPA) paskelbta ataskaita, patikslinti duomenys sumažino 2017 m. Bendrąją žemės ūkio produkciją net 542 mlrd. rublių (8 mlrd. JAV dolerių) iki 5,1 trilijono rublių, palyginti su iš pradžių skelbtu  5,6 trilijono rublių (83,4 mlrd. JAV dolerių).

RANEPA pranešime teigiama, kad net mažiausios imties duomenų klaidos gali lemti reikšmingas klaidas vertinant visą daugiau nei 30 mln. ūkių veiklą.

Tačiau šia akademijai sunkiau paaiškinti pervertintus duomenis apie žemės ūkio organizacijas ir ūkio įmones, kurios reguliariai teikia savo veiklos ataskaitas Rusijos federalinei statistikos agentūrai.

Labiausiai išpūstas produkcijos kiekis buvo bulvių (35,9 proc.), daržovių (17,2 proc.) ir vaisių (8,3 proc.) sektoriuose, sakė RANEPA žemės ūkio politikos profesorius Vasilijus Uzuinas.

Anot jo, žemės ūkio ministerijos pareigūnai, politikai, mokslo ir verslo bendruomenė yra įsitikinę, kad Rusijoje užauginama pakankamai bulvių. Tačiau paaiškėjo, kad Rusijoje užauginta apie 20 mln. tonų, o šis kiekis jau kelia grėsmę, kad kils bulvių deficitas arba jas reikės importuoti.

Analizėje teigiama, kad oficiali informacija apie grūdų derlių yra teisinga. Skelbiama, kad 2016 m. Rusija tapo didžiausia pasaulyje grūdų eksportuotoja.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos