Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Pasaulyje
Rusijos laivas su pagrobtais Ukrainos grūdais pasiekė Siriją
Asociatyvi shutterstock.com nuotr.

Lvivas. Naujienų agentūros AP išanalizuotos palydovinės nuotraukos rodo, kad Rusijos laivas, kaip manoma, gabenantis užgrobtus ukrainietiškus grūdus, prisišvartavo Sirijoje.

Antradienį bendrovės „Planet Labs“ padarytoje nuotraukoje matyti prieplaukoje Sirijos Latakijoje esantis balkeris „Matros Pozynič“, plaukiojantis su Rusijos vėliava.

Nuotraukoje matomas laivas atitinka žinomus balkerio požymius, taip pat jo matmenis. Laivas beveik prieš savaitę išjungė savo atsakiklius prie Kipro salos Viduržemio jūroje.

Bioversija 22 08 31

Laivybos stebėjimo portalo „TankerTrackers“ vienas įkūrėjų Samir Madani (Samiras Madanis) AP sakė manąs, kad Latakijoje prisišvartavęs laivas yra būtent „Matros Pozynič“, atsižvelgiant į jo matmenis ir paskutinę žinomą buvimo vietą.

Pasak Ukrainos valdžios, laive buvo 27 tūkst. tonų grūdų, kuriuos Rusija pavogė iš šalies. Kyjivo teigimu, Maskva iš pradžių bandė grūdus išsiųsti į Egiptą, bet šis atsisakė priimti krovinį. Ukrainiečių diplomatai paprašė kitų valstybių nepriimti šių grūdų.

Registruota laivo savininkė, Astrachanės bendrovė „Crane Marine Contractor LLC“, kol kas nesureagavo į prašymą pateikti komentarų.

Rusijos bombardavimo kampanija ir Irano pagalba padėjo Damaskui įveikti sukilėlius, vos nenuvertusius sirų prezidento Basharo al Assado (Bašaro Asado), 2011 metais prasidėjus Arabų pavasariui.

Rusija vis dar turi Sirijoje jūrų ir oro pajėgų bazę, nors pranešama, kad Kremlius, prieš pradedamas karą su Ukraina, permetė į ją šioje Artimųjų Rytų šalyje dislokuotus karius.

Šaltinis: AP-BNS
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija