Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Pasaulyje
Bręsta kiaulininkystės krizė Rusijoje

Maskva. Remiantis Rusijos nacionalinės kiaulienos gamintojų sąjungos prognozėmis, 2019 m. daugiau nei pusė šalies ūkių patirs nuostolių dėl didėjančių gamybos sąnaudų ir mažėjančių supirkimo kainų vidaus rinkoje.

Nuogąstaujama, jog šiais metais Rusijoje didmeninė kiaulienos kaina sumažės 5–10 proc. iki žemiausio lygio, buvusio 2014 m., rašo portalas „Pig Progress“. Vidutinė didmeninė gyvo svorio kaina turėtų būti apie 82 rublius (1,15 Eur) už kilogramą, tuo tarpu, vidutinės gamybos išlaidos sieks apie 70 rublių (0,98 Eur), nors šie skaičiai nėra identiški visame kiaulininkystės sektoriuje. Gamybos kaštus labiausiai lemia nepalankios pašarų kainos.

Paskaičiuota, kad apie 28 proc. visų Rusijos kiaulių augintojų ne pirmus metus modernizuoja gamybą ir vykdo plėtros projektus, 18 proc. – tik pradėjo investuoti į savo ūkius, tad visi jie turės mokėti palūkanų normą. Abiejų kategorijų kiaulių ūkiai neturi galimybių išlikti pelningi, nes palūkanų norma padidėjo iki 25 rublių (0,35 Eur) už kiekvieną produkcijos kilogramą. Be to, Rusijoje yra labai daug senų ūkių, kurių gamybos sąnaudos artimos 88 rubliams (1,23 Eur) už kilogramą, ir tai yra daugiau nei vidutinė didmeninė kiaulienos kaina vidaus rinkoje.

Bioversija 22 02 02

Mėsos kainos krinta dėl mažos Rusijos gyventojų perkamosios galios ir stiprėjančios skirtingų tiekėjų konkurencijos. Prognozuojama, kad 2019 m. vidaus rinką papildys 166 tūkst. tonų, 2020 m. – 300 tūkst. tonų importuotos kiaulienos.

Kita vertus, žemos kainos skatina vidaus vartojimą. Prognozuojama, kad 2019 m. rodiklis turėtų padidėti 5–6 proc., lyginant su praėjusiais metais. Paklausa vidaus rinkoje pasikeistų, jei pagerėtų vartotojų finansinė padėtis. Paskaičiuota, kad 80 proc. gyventojų gyvena nuo algos iki algos. Tai reiškia, jog mėnesio pradžioje mėsos perkama daugiau, tačiau pabaigoje – žmonės taupo pinigus maistui.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos