
Kyjivas. Į Ukrainos Juodosios jūros Odesos sritį nusitaikiusi Rusija smogė saulėgrąžų aliejaus saugykloms.
Virtinė intensyvių Rusijos smūgių pastarosiomis savaitėmis sukėlė sumaištį pakrantės regione, Maskvos pajėgoms taikantis į tiltus, uostus ir nutraukiant elektros bei šilumos tiekimą tūkstančiams žmonių.
„Šeštadienį anksti ryte buvo bombarduotas „Allseeds Black Sea“, didžiausias Ukrainos augalinio aliejaus terminalas Pivdenės uoste“, – naujienų agentūrai AFP pranešė „Allseeds“ prekybos direktorius ir vienas įkūrėjų Cornelis Vrinsas (Kornelis Vrinsas) ir pridūrė, kad vienas darbuotojas žuvo, o du buvo sužeisti.
Per šią ataką, kuri įmonei padarė didžiausią žalą nuo karo pradžios, buvo prarasti „tūkstančiai tonų saulėgrąžų aliejaus“, sakė vieno didžiausių Ukrainos sėklų aliejų prekybininkų atstovas.
Ukraina yra pirmauja pasaulyje saulėgrąžų aliejaus gamintoja, todėl išpuoliai prieš eksporto infrastruktūrą gali sukelti trikdžių rinkose ir sumažinti valstybės pajamas.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ukraina griežtina žemės ūkio eksporto kontrolę
2026-05-21 -
Ieško alternatyvų gyvūnams žymėti
2026-05-19 -
Kinija sutinka pirkti daugiau JAV žemės ūkio produkcijos
2026-05-19
Skaitomiausios naujienos
-
Tragedija fermoje: žuvo žinomas ūkininkas
2026-05-05 -
Kinai ruošia smūgį pasaulinei technikos rinkai
2026-05-18 -
Šliužams naikinti – naujai įregistruotas produktas
2026-05-08
Verslo informacija
-
Koronos virusas persikelia į žemės ūkį
2026-05-22 -
Univoq™ – apsaugok savo pasėlius, ūkį ir ateitį
2026-05-18 -
Kaip išsirinkti tinkamą žoliapjovę jūsų sklypui?
2026-05-06




(0)