Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Pasaulyje
Rusija nuomoja žemę Kinijos ūkininkams

Pekinas. Kinijos žiniasklaida praneša, kad Rusija išnuomos 1 mln. ha kaimyninės valstybės  žemdirbiams.

Kinijoje anglų kalba leidžiamas „South China Morning Post“ rašo, kad tikimasi, jog susitarimas su Maskva galėtų padėti Kinijai apsirūpinti maistu, tačiau analitikai skeptiškai vertina siūlomų sklypų kokybę.

Rusija užsienio investuotojams pasiūlė 1 milijoną hektarų ariamos žemės, kuri gali būti naudojama sojos pupelių auginimui, kas ypač aktualu vykstant prekybos karui su JAV.

Bioversija 2024 04 26 m7

Nevyriausybinės organizacijos Tolimųjų Rytų investicijų ir eksporto agentūros direktorius Valerijus Dubrovskis teigė, kad kelios Kinijos bendrovės jau parodė susidomėjimą sandoriu.

Tikimasi, kad bent pusę žemės išsinuomos Kinija. Taip pat manoma, kad ja gali susidomėti Rusijos, Japonijos ir Pietų Korėjos bendrovės.

Anot V. Dubrovskio, nuomai skirta ariama žemė Rusijos Tolimųjų Rytų federaliniame rajone tinkama auginti sojos pupelėms, kviečiams ir bulvėms.  

Rusijos konsultacinių žemės ūkio rinkos tyrimų instituto generalinis direktorius Dmitrijus Rylko sako, kad dauguma derlingos žemės Tolimųjų Rytų regione jau yra naudojama žemės ūkiui, tačiau Kinijos bendrovės vis dažniau siūlo nuomos sutartis ir kitus laikinus susitarimus. Anot D. Rylko, geriausios žemės yra užimtos, vietiniai ūkininkai jas labai išnaudojo, todėl sklypų liko tik tolimose, mažesnio našumo vietovėse.

Stokholmo tarptautinio taikos tyrimų instituto tyrinėtojas Džiai Zou (Jiayi Zhou) primena, kad Rusija daugelį metų bando pritraukti investicijas šio regiono ekonomikai plėtoti, įskaitant nemokamų sklypų nuomą rusams 2016 m. Tačiau investicijas stabdo prasta pagrindinė ir susisiekimo infrastruktūra.

Remiantis Rusijos žemės ūkio agentūros „Rosselkhoznadzor“ duomenimis, Pekinas jau žymiai sumažino savo sojos pupelių pirkimus iš JAV ir todėl nuo praėjusių metų liepos iki šių metų gegužės iš Rusijos nupirko 850 tūkst. tonų sojos pupelių. Tačiau tai tik dalis iš Kinijos nuperkamo kiekio: jau šiemet Kinija importavo maždaug 800 milijonų tonų sojos pupelių.

Kinijos žemės ūkio ministerija anksčiau teigė, kad šalyje padidinta sojos pupelių gamyba, o per ateinančius dvejus metus nori parengti jų auginimui dar 1 mln. ha žemės.

Šanchajaus Rytų Kinijos universiteto Rusijos mokslų ekspertas Zangas Ksinas (Zhang  Xin) perspėja, kad nors Rusijos žemės ūkio paskirties žemės pasiūlymas yra akivaizdus abiejų pusių noras didinti bendradarbiavimą, šiam sandoriui bus daug kliūčių. Anot jo, Tolimuosiuose Rytuose kinai susidurs su politiniu pasipriešinimu, įskaitant gyventojų nepasitikėjimą Kinijos įmonėmis, baiminantis per didelio pesticidų ir herbicidų naudojimo.

Rusija turi 402,6 mln. ha dirbamos žemės.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
  Visos apklausos