Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Pasaulyje
Rusija naikina žemės ūkio techniką Ukrainoje
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Kyjivas. Rusija tikslingai naikina žemės ūkio techniką Ukrainoje ir taip kenkia aprūpinimo maistu saugumui pasaulyje, praneša Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausioji žvalgybos valdyba.

Rusijos okupacinės pajėgos Ukrainoje tikslingai naikina žemės ūkio techniką, taip kenkdamos maisto saugumui pasaulyje.

„Ukrainoje įsibrovėliai tikslingai naikina žemės ūkio techniką. Sistemingi tokių veiksmų atvejai užfiksuoti Kijevo, Zaporožės, Černigovo, Chersono ir Charkovo srityse“, – rašoma pranešime.

Bioversija 2024 04 15 m7

Kovo 13 d. naktį Ochtyrkos r. (Sumų sritis) tikslingai bombarduoti žemės ūkio technikos sandėliai. Sunaikinta visa technika – daugiau nei 30 vienetų.

Žvalgybos teigimu, Rusijos okupantų veiksmai kelia pavojų pavasario sėjai, dėl kurios tam tikruose Ukrainos regionuose gali kilti humanitarinė krizė.

„Aprūpinimo maistu saugumui iškilo pavojus ne tik Ukrainoje. Mūsų valstybė – viena pagrindinių daugelio rūšių žemės ūkio kultūrų tiekėjų Europos ir Kinijos rinkoms.

Taip pat okupantai toliau puola civilių objektus. Tai grubiai pažeidžia esminius tarptautinės humanitarinės teisės principus“, – priduriama pareiškime.

Jungtinės Tautos perspėja, kad dėl Rusijos invazijos į Ukrainą maisto produktų kainos gali kilti: šios šalys sudaro apie ketvirtadalį pasaulio kviečių ir pusę saulėgrąžų produktų eksporto. Ukraina taip pat yra viena didžiausių kukurūzų tiekėjų pasaulyje.

Okupantai taip pat masiškai rekvizuoja žemės ūkio technika inžineriniams darbams, įtvirtinimams statyti ir kaip vilkikus šarvuočiams. Vietos gyventojai okupuotose gyvenvietėse priverstinai įtraukiami į šiuos darbus.

Ukrainos vyriausybė teigia mokėsianti palūkanas už paskolas, kad padengtų visas su žemės ūkio veikla susijusias išlaidas.

Taip pat vyriausybė suteikia garantijas mokėjimams iki 80 proc. ūkininkų turimų paskolų sumos. 1,5 mln. eurų – didžiausia paskola, kuriai taikoma palūkanų normos kompensacija.

Tai leis ūkininkams gauti lėšų sėjai ir suteiks garantiją, kad netekę derliaus nebankrutuos. Finansinė parama bus teikiama smulkiems ir vidutiniams ūkininkams, kurių metinė apyvarta yra ne didesnė kaip 20 mln. eurų.

Šaltinis: MŪ inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos