Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Pasaulyje
Rusija ketina neįsileisti gruziniško vyno

Maskva. Gruzijos vynų kokybės kontrolės sugriežtinimą paskelbusi Rusija gali netrukus uždrausti jų importą, rašo verslo leidinys „Kommersant“.

„Rusijos ir Gruzijos konfliktas gali neapsiriboti tiesioginių skrydžių draudimu. Po „Rospotrebnadzor“ pareiškimo dėl Gruzijos vynų kokybės kontrolės stiprinimo, pareigūnai pradėjo rinkti informaciją, kokią dalį jie užima parduotuvių lentynose“, – teigia leidinys, remdamasis prekybos centrų atstovais.

Jų tvirtinimu, tokią informaciją neformaliai renka Žemės ūkio ministerija ir Vartotojų teisių apsaugos tarnyba („Rospotrebnadzor“).

Bioversija 22 08 31

Gruzijos vynas sudaro apie 17 proc. viso Rusijos importuojamo vyno, o Rusijai tenka kiek daugiau nei du trečdaliai viso Gruzijos vyno eksporto.

2006-aisiais Rusija paskelbė politinio atspalvio embargą gruziniškam vynui, importo uždraudimą oficialiai argumentuodama standartų neatitinkančia jo kokybe, kuris buvo atšauktas tik 2013 metų viduryje.

Rusijos ir Gruzijos politiniai santykiai vėl pašlijo dėl praeitą ketvirtadienį Tbilisį apėmusios protestų bangos, išprovokuotos vieno Rusijos Valstybės Dūmos deputato kreipimosi į Gruzijos parlamentą iš pirmininko tribūnos.

Penktadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas uždraudė Rusijos oro bendrovėms skraidyti į Gruziją, o Gruzijos avialinijoms – rengti skrydžius į Rusijos oro uostus. Šis draudimas įsigalios liepos 8-ąją.

Pirmadienį „Rospotrebnadzor“ paskelbė griežtinanti iš Gruzijos importuojamų vynų kokybės kontrolę, akivaizdžiai reaguodama į Tbilisyje pastarosiomis dienomis vykusius audringus protestus prieš Kremlių.

„Interfax“-BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos