Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Pasaulyje
Rusija, Baltarusija, Ukraina uždraudžia kai kurių produktų eksportą

Maskva. Eurazijos ekonominė bendrija nuo balandžio 12-osios ketina uždrausti grikių, ryžių, svogūnų, rugių ir kai kurios kitos žemės ūkio produkcijos eksportą. Apie grikių eksporto draudimą pranešė ir Ukraina.

EAEB tikrosios narės – Rusija, Baltarusija, Armėnija, Kazachstanas, Kirgizija. Jos eksportuoti draus ir kruopas, soras, sojos pupeles, saulėgrąžas, česnakus, ropes, stambaus malimo miltus, grikių perdirbimo produktus.

Draudimas galios iki birželio pabaigos, pranešė EAEB kolegija. „Šie laikini eksporto apribojimai įvedami vidaus rinkos poreikių patenkinimo tikslu“, – teigiama pranešime.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Tai – antrasis eksportą iš EAEB ribojančių priemonių paketas, susijusių su koronaviruso infekcijos plitimu. Pirmuoju paketu buvo uždrausta eksportuoti asmens apsaugos ir dezinfekavimo priemones, kai kurias medicinos priemones.

Be to, iki rugsėjo pabaigos įvedami nulinio dydžio importo muitai medicinos prekėms, kurios naudojamos kovai su COVID-19.

Penktadienį pranešta ir apie Ukrainos vyriausybės sprendimą iki liepos mėnesio uždrausti grikių eksportą. Tokį sprendimą komentuodama Ekonominės plėtros, prekybos ir žemės ūkio ministerija paaiškino, tai yra laikina priemonė vidaus rinkai apsaugoti.

„Dabar padėtis Ukrainos rinkoje yra stabili. Vyriausybė palaiko nuolatinį dialogą su gamintojais ir mažmenininkais. Ukraina derėsis su pagrindinėmis gaminančiomis šalimis dėl draudimų atšaukimo, kad būtų išlaikytas tarptautinis aprūpinimas maistu ir atkurtos normalios tarptautinės prekybos sąlygos“, – teigiama ministerijos pranešime.

Ministerija paragino šalies žemės ūkio įmones padidinti grikių pasėlių plotus.

„Interfax“, BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos