Basf 22 09 27 + Dimedium 22 09 01 Dimedium 22 09 01 + Adama 22 09 05
Pasaulyje
Protestavo Airijos ūkininkai

Dublinas. Airijoje galvijus auginantys ūkininkai trečiadienį rinkosi prie parlamento vartų, kur į krūvą krovė purvinus guminius batus, taip protestuodami prieš Europos Sąjungos (ES) ir „Mercosur“ prekybos susitarimą.

„Didžiulė problema, su kuria susiduriame mes, ūkininkai, yra dvigubi Europos Sąjungos standartai“, – kalbėjo ūkininkas Hju Doilis (Hugh Doyle).

„Jie taiko apribojimus ūkininkams, taip pat aplinkosaugos apribojimus ūkininkams visoje Europoje ir mes privalome ūkininkauti aplinką tausojančiu būdu. Tuomet staiga jie sudaro susitarimą su šalimis, kurios to visiškai nepaiso“, – kalbėjo H. Doilis.

Bioversija 22 08 31

Europos Sąjungos ir „Mercosur“ susitarimas apima rinkas, kuriose iš viso yra apie 780 mln. vartotojų, o tai sudaro ketvirtadalį pasaulinio bendrojo vidaus produkto (BVP).

Briuselis pareiškė, jog sandoris su Pietų Amerikos bloku kiekvienais metais leis sutaupyti Europos bendrovėms daugiau kaip 4 mlrd. eurų.

Visgi prieštaringai vertinamos žemės ūkio kvotos, įskaitant ES rinkų atvėrimą 99 tūkst. tonų Pietų Amerikos jautienos per metus, sulaukė didelio nepasitenkinimo, kuris gali pakenkti susitarimo ratifikavimui 28 valstybėse narėse.

Trečiadienio demonstracijos organizatoriai pareiškė, kad joje dalyvavo apie 3 tūkst. ūkininkų iš visos Airijos. Protestuotojai kalbėjo bijantys, jog naujos kvotos leis Pietų Amerikos jautienai užtvindyti Europos rinką ir pakirs vidaus produkciją.

Guminiai batai buvo kraunami šalia parlamento teritorijos po plakatu, skelbiančiu „Nebereikalingi“, tuo tarpu kitas plakatas skelbė: „Apsaugokite Airiją nuo „Mercosur“ mėsos bangos“.

„Mes negalime taip pragyventi, o jie kalba apie jautienos kainų sumažinimą užtvindžius rinką pigia „Mercosur“ jautiena“, – skundėsi 55 metų ūkininkas iš Vakarų Airijos Konelis Ternanas (Connell Tiernan).

Ministras pirmininkas Lio Varadkaras (Leo Varadkar) pažadėjo įvertinti sandorį iš ekonominės pusės ir balsuoti prieš jį, jei jis pasirodytų esąs nepalankus Airijos ekonomikai.

Protesto metu ūkininkai taip pat išreiškė nepritarimą dėl kitų dalykų, įskaitant vis didėjančią kietojo „Brexit“ perspektyvą, kuris gali lemti muitus šiam jautriam sektoriui.

Airijos ūkininkų asociacijos duomenimis, Airija eksportuoja 50 proc. jautienos į Jungtinę Karalystę, o nepasiekus susitarimo dėl „Brexit“, ši pramonė patirtų 800 mln. eurų atsieisiantį „tiesioginį smūgį“.

AFP-BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos