
Briuselis. Europos Sąjunga (ES) aktyvavo rezervinį krizių fondą Lenkijos, Bulgarijos ir Rumunijos ūkininkams, nukentėjusiems dėl grūdų supirkimo kainų kritimo, kurį lėmė ukrainietiškų grūdų tiekimo augimas. Daugiausia paramos gaus Lenkija – beveik 30 mln. eurų.
Rumunijai atiteks 10 mln. Eur, Bulgarijai – apie 17 mln. eurų. Šias sumas leista padvigubinti tiek pat skiriant iš nacionalinių biudžetų.
„Tai parama šalims, kurių grūdų augintojai nukentėjo dėl ūgtelėjusio eksporto iš Ukrainos. Stebime padidėjusį tiekimą, smarkiai išaugusį importą į kaimynines valstybes“, – sakė ES žemės ūkio komisaras Januszʼas Wojciechowskiʼs (Janušas Vojcechovskis).
Sprendimas pirmiausia priimtas dėl Lenkijos ir Bulgarijos, nes jų produkcijos ir importo atitikmuo viršijo penkerių metų laikotarpio iki Rusijos invazijos į Ukrainą vidurkį. Rumunija įtraukta dėl to, kad ji yra vadinamųjų solidarumo juostų mazge.
Dėl paramos taip pat kreipėsi Vengriją ir Slovakija, tačiau jos negaus, nes šių šalių grūdų gamybos ir importo derinys nesiekia penkerių metų vidurkio.
Praėjusią savaitę Bulgarijos grūdų augintojai paskelbė pradedantys neterminuotą protesto akciją dėl neapmuitinamo Ukrainos grūdų eksporto į ES.
Sausį EK pareiškė nesvarstanti galimybės grąžinti atšauktus muitus Ukrainos žemės ūkio produkcijai, nepaisant neigiamo poveikio kai kurių Bendrijos narių ūkininkams.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Rusija smogė Ukrainos saulėgrąžų aliejaus saugykloms
2025-12-22 -
Kinija penkerius metus taikys antidempingo muitus ES kiaulienai
2025-12-17 -
Antibiotikų skandalas didina abejonių dėl „Mercosur“ susitarimo
2025-12-16
Skaitomiausios naujienos
-
Leido parduoti mažus dirbamos valstybinės žemės plotus
2025-12-12 -
Pieno sektoriaus krizė – jau ant slenksčio
2025-12-16 -
Kas turi pirmumo teisę į žemės nuomą?
2025-11-26



(0)