Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Pasaulyje
Protestai davė vaisių? Lenkijos grūdų augintojams ES skirs 30 mln. eurų
Asociatyvi unsplash.com nuotr.

Briuselis. Europos Sąjunga (ES) aktyvavo rezervinį krizių fondą Lenkijos, Bulgarijos ir Rumunijos ūkininkams, nukentėjusiems dėl grūdų supirkimo kainų kritimo, kurį lėmė ukrainietiškų grūdų tiekimo augimas. Daugiausia paramos gaus Lenkija – beveik 30 mln. eurų.

Rumunijai atiteks 10 mln. Eur, Bulgarijai – apie 17 mln. eurų. Šias sumas leista padvigubinti tiek pat skiriant iš nacionalinių biudžetų.

„Tai parama šalims, kurių grūdų augintojai nukentėjo dėl ūgtelėjusio eksporto iš Ukrainos. Stebime padidėjusį tiekimą, smarkiai išaugusį importą į kaimynines valstybes“, – sakė ES žemės ūkio komisaras Januszʼas Wojciechowskiʼs (Janušas Vojcechovskis).

Bioversija 2024 04 15 m7

Sprendimas pirmiausia priimtas dėl Lenkijos ir Bulgarijos, nes jų produkcijos ir importo atitikmuo viršijo penkerių metų laikotarpio iki Rusijos invazijos į Ukrainą vidurkį. Rumunija įtraukta dėl to, kad ji yra vadinamųjų solidarumo juostų mazge.

Dėl paramos taip pat kreipėsi Vengriją ir Slovakija, tačiau jos negaus, nes šių šalių grūdų gamybos ir importo derinys nesiekia penkerių metų vidurkio.

Praėjusią savaitę Bulgarijos grūdų augintojai paskelbė pradedantys neterminuotą protesto akciją dėl neapmuitinamo Ukrainos grūdų eksporto į ES.

Sausį EK pareiškė nesvarstanti galimybės grąžinti atšauktus muitus Ukrainos žemės ūkio produkcijai, nepaisant neigiamo poveikio kai kurių Bendrijos narių ūkininkams.

Šaltinis: BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos