Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Pasaulyje
Prie Europos Parlamento – tvirtas „ne“ Gamtos atkūrimo įstatymui

Strasbūras. Europos žemdirbių skėtinė organizacija „Copa-Cogeca“ kartu su 20 nacionalinių ūkininkų delegacijų susirinko prie Europos Parlamento, kad aiškiai deklaruotų – jie nori atkurti gamtą, bet negali to padaryti su pasiūlymu, kuris pateiktas Strasbūro plenariniame posėdyje.

Susirinko daugiau kaip 300 ūkininkų su 50 traktorių, prie jų prisijungė ir dvidešimt EP narių, kad išreikštų paramą.

Kaip teigiama „Copa-Cogeca“ pranešime, trims komitetams, bandžiusiems iš dalies pakeisti šį įstatymą Parlamente, nepavyko pasiekti patenkinamos pozicijos, kita problema – finansavimo trūkumas.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Kai kurių aktyvistų politinė komunikacija ir supaprastintas naratyvas „už arba prieš gamtos atkūrimą“ visiškai užkirto kelią tinkamoms diskusijoms dėl šio pasiūlymo esmės. Todėl EP nariai atsiremia į sieną, plenariniame posėdyje priimdami arba atmesdami pasiūlymą, pernelyg greitai atlikdami pakeitimus. Keli pakeitimai pagrindinių įstatymo problemų nepakeis“, – rašoma „Copa-Cogeca“ pranešime.

Anot organizacijos, mažai tikėtina, kad Gamtos atkūrimo įstatyme nustatyti tikslai bus pasiekti taip, kaip tikėtasi.

„Įgyvendinant šią iniciatyvą laimėtojų nebus, tačiau daug pralaimėtojų bus kaimo vietovėse, pradedant nuo mažiausių ir pažeidžiamiausių ekonominių struktūrų. Štai kodėl visiems ūkininkams, kurie šiandien atvyko į Strasbūrą, šis pasiūlymas neįgyvendinamas.

„Copa-Cogeca“ nuotr.

Parengta: pagal „Copa-Cogeca“ pranešimą
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
Visos apklausos