BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Pasaulyje
Nuo šalnų nukentėję Prancūzijos ūkiai sulauks milijardinės paramos

Montanjakas, Prancūzija. Prancūzijos ministras pirmininkas Jean`as Castex`as (Žanas Kasteksas) šeštadienį pažadėjo daugiau skirti nei milijardą eurų paremti ūkininkus ir vyndarius, nukentėjusiems nuo didžiausių per pastaruosius dešimtmečius šalnų.

Visos Prancūzijos ūkininkai skaičiuoja savo nuostolius, kuriuos lėmė po neįprastai šiltų orų užslinkusios šalnos, kurios paveikė šimtus tūkstančių hektarų pasėlių ir vynmedžių 10-yje iš 13 šalies regionų.

„Išskirtinė situacija, išskirtinės priemonės. Ką tik paskelbiau apie didelę valstybės paramą, kurios vertė viršys milijardą eurų, nes situacija to reikalauja“, – savaitgalį kalbėjo J. Castex`as ūkininkų atstovų ir vietos pareigūnų susitikime pietų Prancūzijoje.

Bioversija 2024 04 26 m7

Pasak premjero, skubi pagalba per 10 ar 15 dienų bus pervesta vietos pareigūnams, kad jie galėtų ją paskirstyti labiausiai nukentėjusiems ūkininkams.

Arboristams (medžių augintojams), turintiems teisę gauti kompensaciją pagal dabartinę ūkininkų rėmimo programą, bus padengta 40 proc. nuostolių.

Paprastai pagal Europos Sąjungos taisykles būtų atlyginama iki 35 proc. nuostolių.

Kitos priemonės apims mokesčių lengvatas.

Be vynmedžių, kivių, abrikosų, obuolių ir kitų vaisių augintojų, smarkiai nukentėjo ir kitų kultūrų, tokių kaip burokėliai ir rapsai, augintojai.

„Vyriausybė įvertino padėties rimtumą“, – naujienų agentūrai AFP kalbėjo ūkininkų sąjungos FNSEA prezidentė Christine Lambert (Kristin Lambert), pagyrusi vyriausybę už „greitą“ reakciją.

Žemės ūkio ministras Julien`as Denormandie (Žiuljenas Denormandi) teigė, kad vyriausybės lėšos bus naudojamos „greitam kompensavimui“.

Dar vienos žemės ūkio lobistų grupės vadovas Bruno Darnaud`as (Brunas Darnodas) teigė, kad Prancūzijoje vaisių derlius gali būti perpus mažesnis – tai reiškia maždaug 1,5 mlrd. eurų nuostolius.

FNSEA teigimu, dėl šalnų bus prarasta mažiausiai trečdalis vynuogynų produkcijos, kurios vertė sieks 2 mlrd. eurų.

AFP inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos