Basf m1 2024 06 14
Pasaulyje
Prancūzijoje pavasarinė sėja vėluoja

Paryžius. Iki kovo 9 d. Prancūzijos ūkininkai buvo pasėję tik 34 proc. planuojamo vasarinių miežių ploto, palyginti su 96 proc. apsėtais pernai iki analogiškos datos.

Šiųmetė pavasarinė sėja aktyviai prasidėjo dar sausio mėnesio pabaigoje. Tačiau per pastarąsias tris savaites ji buvo praktiškai sustojusi, nes lauko darbams trukdė ilgai trunkantys lietūs. Apie tai praneša agentūra „FranceAgrimer“.

Artimiausiu laikotarpiu Prancūzijos žemės ūkio regionuose orai turėtų būti sausesni, tad sėja galėtų tęstis toliau. Tačiau ekspertai sako, kad vasarinių miežių optimalūs sėjos terminai jau baigiasi. Bet kokiu atveju pastarosios dvi savaitės bus lemiamos.

Bioversija 2024 04 26 m7

Kai kurie ūkininkai jau galvoja vasariniais miežiais nespėtuose apsėti plotuose sėti saulėgrąžas ar kukurūzus.

Šį sezoną Prancūzijoje prastesnė negu pernai ir žieminių kviečių – pagrindinės šalies grūdinės kultūros pasėlių būklė. Kovo 9 d. duomenimis, tik 63 proc. pasėlių buvo įvertinti kaip „geri ir puikūs“. O tai yra 1 proc. punktu prasčiau nei buvo prieš savaitę ir net 22 proc. prasčiau buvo prieš metus tuo pačiu laikotarpiu.

Žieminių miežių pasėlių būklės įvertinimas „gerai ir puikiai“ per savaitę sumažėjo nuo 65 proc. iki 63 proc., o tai taip pat yra gerokai mažiau nei praėjusiais metais, kai tokie pasėliai sudarė net 81 proc.

Žieminių kviečių ir miežių pasėlių būklei didelės įtakos turėjo tai, jog rudens sėja vyko sudėtingomis sąlygomis: buvo labai drėgna.

Įvertinę dabartinę žieminių javų pasėlių būklę ir plotus ekspertai teigia, kad šį sezoną šalyje laukti derliaus rekordų nėra pagrindo.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos