Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Pasaulyje
Prancūzija patvirtino pirmąjį kenksmingo pomidorų viruso protrūkį

Paryžius. Finistero regione vakarinėje Prancūzijos dalyje buvo aptikta pomidorų augalų, užkrėstų kenksmingu virusu, dėl kurio gali būti prarastas visas derlius, pareiškė šalies žemės ūkio ministerija.

Ūkis, kuriame buvo rastas virusas, buvo izoliuotas ir šiltnamiai, kuriuose auginami pomidorai, bus sunaikinti, nes žinomų gydymo priemonių nėra, nurodė ministerija.

Augalai, užkrėsti pomidorų vaisiaus rudųjų raukšlių virusu, žinomu santrumpa ToBRFV, užaugina dėmėtus ir raukšlėtus vaisius, kurie netinka prekybai.

Bioversija 23 09 01 m7

Pareigūnai anksčiau įspėjo, jog viruso plitimas turės „didelių ekonominių pasekmių“ ūkininkams.

Apie šį virusą, kuris nėra kenksmingas žmonėms, pirmą kartą buvo pranešta 2014 metais. Jis tuomet buvo aptiktas Izraelio šiltnamiuose, o vėliau išplito į Europą ir Ameriką.

„Iš Prancūzijos maisto, aplinkos ir profesinės sveikatos ir saugos agentūros gavome Finistere paimtų mėginių tyrimų rezultatus ir ... jie buvo užkrėsti virusu“, – pareiškė ministerija.

Nuo viruso jau nukentėjo augintojai Ispanijoje ir Italijoje, o šios dvi šalys yra didžiausi Europos Sąjungos (ES) pomidorų gamintojai. Užkrėstų augalų taip pat buvo rasta JAV ir Meksikoje, o pernai liepą apie pirmuosius nustatytus viruso protrūkio atvejus pranešė Didžioji Britanija.

Vokietija sugebėjo likviduoti keliuose šiltnamiuose nustatytą protrūkį: augalai buvo išrauti ir sunaikinti, o dirva apdorota dezinfekavimo priemonėmis.

AFP-BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos