Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Pasaulyje
Prancūzija ketina uždrausti viščiukų naikinimą

Paryžius. Prancūzijos žemės ūkio ministras Didjė Gijomas (Didier Guillaume) antradienį pranešė, kad nuo 2021 metų pabaigos Prancūzija uždraus itin prieštaringai vertinamą, tačiau plačiai paplitusią paukštynų praktiką sistemingai skersti vyriškos lyties viščiukus.

„Tikslas yra įpareigoti bendroves tai padaryti iki 2021 metų pabaigos“, – pareiškė ministras televizijai BFM, išreikšdamas viltį, kad įmanoma rasti metodą, kuris leistų nustatyti embriono lytį dar kiaušinyje, o ne po išsiritimo.

D. Gijomas taip pat pranešė, kad maždaug tuo pačiu metu Prancūzija uždraus kastruoti paršelius nenaudojant anestezijos – tai dar viena priemonė, kurios jau ilgą laiką reikalauja gyvūnų teisių gynėjai.

Bioversija 22 02 02

Kiaušinių pramonėje kiekvienais metais perinama milijonai viščiukų, o moteriškos lyties viščiukai parduodami auginimui atskiriems ūkininkams arba komerciniams paukštininkystės ūkiams.

Visgi gaidžiai nededa kiaušinių ir iš jų gaunama gerokai mažiau mėsos, nei iš vadinamųjų broilerių, kurie veisiami specialiai maistui.

Dėl šios priežasties verslininkai teigia, kad vyriškos lyties viščiukų neverta auginti ir paprastai jie sunaikinami. Tyrėjai vis dar ieško būdų, kaip veiksmingai nustatyti viščiuko lytį dar kiaušinyje pramoniniu mastu.

Birželį Aukščiausias Vokietijos administracinis teismas nusprendė, kad Vokietijoje, kur kasmet sunaikinama 45 mln. vyriškos lyties viščiukų, minėta praktika galės būti tęsiama tol, kol bus atrastas būdas nustatyti embriono lytį dar kiaušinyje.

AFP-BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ką manote apie rengiamą interpeliaciją žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui?
Visos apklausos