Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
Po masinių protestų Indija stabdo žemės ūkio reformas

Naujasis Delis. Indija atsisakys trijų žemės ūkio reformų įstatymų, išprovokavusių kone metus trunkančius didžiulius ūkininkų protestus, penktadienį paskelbė ministras pirmininkas Narendra Modi (Narendra Modis).

Tai netikėtas ir retas jo hinduistų nacionalistų vyriausybės apsigalvojimas.

Tūkstančiai ūkininkų nuo praėjusių metų lapkričio stovyklauja sostinės Naujojo Delio pakraščiuose, mesdami vieną didžiausių iššūkių N. Modi nuo pat jo atėjimo į valdžią 2014 metais.

Bioversija 2024 07 09 m7

Šie mitingai tapo įtaigia nepritarimo N. Modi administracijai apraiška šalyje, kur du trečdaliai iš 1,3 mlrd. gyventojų pragyvena iš žemės ūkio.

Per svarbią sikhizmo – daugelio ūkininkų religijos – šventę kreipdamasis į šalies gyventojus N. Modi sakė, kad minimi įstatymai bus atšaukti per vėliau šį mėnesį prasidėsiančią parlamento žiemos sesiją.

„Raginu visus proteste dalyvaujančius ūkininkus... dabar sugrįžti į savo namus, pas savo artimuosius, į savo ūkius ir šeimas. Pradėkime iš naujo ir judėkime į priekį“, – paskelbė 71 metų premjeras.

„Draugai, aš atsiprašau tėvynainių ir noriu švaria širdimi ir sąžine pasakyti, kad mums tikriausiai nepavyko paaiškinti [žemės ūkio įstatymų naudos] kai kuriems ūkininkams“, – sakė N. Modi.

2020 metų rugsėjį priimtais įstatymais siekta panaikinti žemės ūkio produkcijos rinkų reguliavimą. Indijoje valstybinės institucijos dešimtmečius užtikrindavo minimalias javų kainas.

N. Modi vyriausybė yra sakiusi, kad reforma padidins pajamas kaimo vietovėse ir pertvarkys labai neefektyvų žemės ūkio sektorių, kur didžiulė produkcijos dalis supūna nespėjus jos parduoti.

„Norėta sustiprinti šalies ūkininkus, ypač smulkiuosius ūkininkus, kurie sudaro beveik 80 proc. visų ūkininkų ir turi mažiausius žemės sklypus“, – penktadienį sakė N. Modi.

Tačiau protestuotojai teigia, kad reformos, kurios buvo sustabdytos, kol vyko derybos su ūkininkais, būtų sudariusios sąlygas didelėms kompanijoms perimti žemės ūkio sektorių.

Šaltinis: AFP-BNS
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos