Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Pasaulyje
Pirmasis atsparumo antibiotikams žemėlapis

Ciurichas. Veterinarinių antibiotikų veiksmingumas besivystančiose šalyse sparčiai krenta, rašo „Science Daily“. Tarptautinė specialistų grupė nustatė regionus, kuriuose ši problema opiausia.

Vis daugiau žmonių Indijoje, Kinijoje, Lotynų Amerikoje ir Afrikoje tampa turtingesni, ir tai atspindi mėsos ir pieno produktų vartojimas. Afrikoje mėsos vartojimas išaugo daugiau nei perpus, Azijoje ir Lotynų Amerikoje – dviem trečdaliais.

Intensyvėjant gyvulininkystei, auga ir antibiotikų naudojimas šiame sektoriuje. Kasdien susidurdamos su antibiotikais, bakterijos tampa vis atsparesnės, o tai nieko gero nežada ne tik gyvulių, bet ir žmonių sveikatai.

Bioversija 23 04 27

Mokslininkų grupė, vadovaujama Šveicarijos federalinio technologijos instituto profesoriaus Tomo van Bekelio (Thomas Van Boeckel), žurnale „Science“ paskelbė žemėlapį, kuris parodo, kaip žemų ir vidutinių pajamų šalyse pasikeitė atsparumas antibiotikams.

Specialistai surinko ir peržvelgė tūkstančius publikacijų ir neviešintų veterinarijos ataskaitų. Jie aiškinosi, kur ir kokiuose naminiuose gyvuliuose pastebėtas atsparumas dažniausioms per maistą plintančioms bakterijoms: E. coli, salmonelėms, kampilobakterijoms ir stafilokokams.

Tyrimo duomenimis, regionai, kuriems būdingas aukštas atsparumas antibiotikams, yra šiaurės rytų Kinija, šiaurės rytų Indija, pietinė Brazilija, Iranas ir Turkija. Čia minėtos bakterijos jau yra atsparios daugeliui antibiotikų, naudojamų ne tik gyvuliams, bet ir žmonėms gydyti.

Ypač neramina tai, kad atsparumas antibiotikams auga besivystančiose šalyse, kur mėsos vartojimas kyla greičiausiai, o veterinarinių preparatų antibiotikų kontrolė išlieka labai menka. „Atsparumas antibiotikams yra pasaulinė problema, – sako T. Bekelis. – Mažai prasmės stengtis mažinti [atsparumą] vienoje pasaulio pusėje, kai kitoje jis dramatiškai auga.“

MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 + padovanok tėčiui mob

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos