Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Pasaulyje
Pieno gamintojų mažėja ir Olandijoje

Amsterdamas. Pieno gamintojų mažėja ne tik Lietuvoje. Prognozuojama, kad iki 2030 metų Nyderlandų pieno gamintojų skaičius kris trečdaliu: nuo 15 000 iki 10 000.

Remiantis „FrieslandCampina“ prognozėmis, per ateinančius dešimt metų melžiamų karvių skaičius mažės 10 proc. Vis dėlto šalies pieno produktų gamyba turėtų išlikti dabartiniame lygyje – tam turės augti pieno gamybos intensyvumas, rašo portalas „Agrarheute“.

Teigiama, kad jau dabar Nyderlandai yra pasiekę gamybos viršūnę ir čia iš 1 ha gaunama 18 000 kg pieno. Intensyvumas galėtų būti aukštesnis ne tik kalbant apie pieno kiekį, bet ir apie ūkininkų darbą.

Bioversija 2024 04 26 m7

Vis dėlto, kaip prognozuoja „FrieslandCampina“ gamybos direktorius Heinas Šumacheris (Hein Schumacher), nepaisant intensyvesnės pieno gamybos, šios šakos poveikis aplinkai ateityje bus tik mažesnis. Tam įtakos turės efektyvesnis pašarų ruošimas ar atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimas.

Prognozuojamam stipriam gamintojų skaičiaus sumažėjimui, manoma, įtakos turės didėjantis ūkių valdytojų amžius, paveldėjimo problemos, prastos, palyginus su kitomis šakomis, perspektyvos bei tai, kad pieno gamyba reikalauja didelių investicijų, o grąža – santykinai maža.

Įmonės teigimu, jau dabar stebimas 2-3 proc. ūkių skaičiaus mažėjimas per metus. Tad norint išlaikyti reikiamą produkcijos kiekį, matyt, pieno gamyba nebegalės koncentruotis mažiau palankiose vietovėse ir turės plėstis į derlingesnes žemes, o didesnis primilžis iš hektaro galėtų būti pasiektas ne didinant karvių skaičių, o pasitelkiant inovacijas.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos