Basf 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 19 m1
Pasaulyje
Pasaulio arimo varžybos nukeltos į 2021-uosius

Maskva / Kaunas. Pirmą kartą istorijoje teisę rengti 2020 metų pasaulio arimo čempionatą gavusi Rusija praneša, kad dėl koronaviruso pandemijos nutarta varžybas nukelti į ateinančius metus. Neaišku, ar jose dalyvaus Lietuvos atstovai.

Planuota, kad šiemet 67-osios Pasaulio arimo varžybos turėjo vykti Rusijos Federacijos teritorijoje, netoli Sankt Peterburgo.  

Apie 30 komandų - Pasaulinės arimo organizacijos (PAO) narių - buvo registruotos 67-ajam planetos čempionatui, įskaitant atstovus iš Australijos, Austrijos, Anglijos, Belgijos, Vokietijos, Danijos, Kanados, Kenijos, Kosovo, Latvijos, Nyderlandų, Naujosios Zelandijos, Airijos Respublikos, Šiaurės Airijos, Slovėnijos, JAV, Velso, Suomijos, Prancūzijos, Kroatijos, Čekijos, Šveicarijos, Škotijos, Estijos.

Bioversija 2024 04 15 m7

Deja, šiemet išaiškinti geriausius pasaulio artojus nepavyks. Pasaulio arimo organizacija kartu su Rusijos organizaciniu komitetu 67-ąjį arimo čempionatą nusprendė surengti 2021 m. vasarą, birželio mėnesį. Taip pasielgta dėl pasaulyje plintančios koronaviruso pandemijos, siekiant užtikrinti čempionato dalyvių ir svečių sveikatos saugumą. Apie šį sprendimą informavo vienos varžybų organizatorių Rusijoje - AB „Rosagroleasing“ spaudos tarnyba.

Organizatorių teigimu, čempionato perkėlimą teigiamai įvertino visos komandos. Kita vertus, dėl beveik visose šalyse įvesto karantino ir uždarytų sienų Europos komandos šiais metais negalėtų dalyvauti varžybose, o tolimiausios šalys, tokios kaip Australija, Kanada, Kenija, Naujoji Zelandija ir JAV, neturėtų laiko į Rusiją pristatyti savo traktorius ir padargus.

PAO tikisi, kad kitais metais čempionatui įvykti niekas nesutrukdys.

Praėjusiais metais 66-osios Pasaulio arimo varžybos vyko JAV, Minesotos valstijoje, jose dalyvavo daugkartiniai Lietuvos arimo varžybų nugalėtojai Audrius Plerpa ir Kazys Genčius. Tiesa, tuomet jiems pasiekti aukštų laimėjimų nepavyko. 

Mūsų šalies atstovai šiemet turėjusiose vykti Pasaulio arimo varžybas, deja, bet buvo nutarę nedalyvauti. Kaip sakė Lietuvos artojų asociacijos (LAA) prezidentė dr. Darija Jodaugienė, geriausias mūsų artojas ir nuolatinis pasaulio čempionatų dalyvis A. Plerpa turėjo teisę dalyvauti, dar galėjo dalyvauti ir K. Genčius, bet jis atsisakė. Todėl galiausiai nutarta, kad Lietuva šiemet turėjusiose įvykti pasaulinėse varžybose nedalyvaus visiškai. Ar pasikeis situacija ateinančiais metais, kol kas neaišku.

LAA vadovė apgailestauja, kad pernai neįvyko ir tradicinės respublikinės artojų varžybos, nevyks jos ir šiais metais. Šiuo atveju kalta ne koronaviruso pandemija. LAA vadovės teigimu, artojai nesulaukia kitų organizacijų reikiamo palaikymo, nei finansinio, nei jokio kitokio. Todėl tiek LAA veiklos, tiek ir artojų varžybų ateities perspektyvos gali būti liūdnos.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos