Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Pasaulyje
Pasaulį užkariauja šilauogės

Utrechtas (Nyderlandai). Nors Amerika vis dar yra šilauogių auginimo centras, naujų plantacijų atsiranda Europoje ir Afrikoje, o Azijos ir Ramiojo vandenyno regionas irgi sparčiai plečia šių uogų auginimą.

„Rabobank“ neseniai paskelbė naujus tyrimus, iliustruojančius pasaulinės šilauogių pramonės plėtrą.

2019–2020 metų sezoną didžiausia šilauogių eksportuotoja pasaulyje tapo Peru, siekdama organizuoti gamybą ištisus metus su nenutrūkstamu uogų tiekimu. Amerikiečių tiekėjams iš Floridos, įsitvirtinusiems JAV rinkoje, toks konkurentas atrodo kaip „karti piliulė“, juolab, kad ir Meksika akivaizdžiai dalyvaus uogų „lenktynėse“, rašo portalas growingproduce.com.

Bioversija 22 02 02

Taigi, analitikų nuomone, šilauogių produkcijos augimas pasaulyje padidins tiekimo saugumą ištisus metus, o sezoniniai kainų svyravimai vis mažės.

Vertinant bendrai, šilauogių auginimas vis dar yra labai pelningas. Ataskaitoje pažymima, kad JAV ir Kanada kartu vis dar suvartoja daugiausiai šių uogų, tačiau Europa šiuo metu yra pagrindinis šilauogių paklausos augimo šaltinis.

Kinija dėl padidėjusio vietinio tiekimo ir importo pirmauja pagal šilauogių suvartojimą Azijoje. Kitaip tariant, šių uogų paklausa pasaulyje vystosi įvairiomis kryptimis.

Ataskaitoje pabrėžiama, kad nekintanti uogų kokybė yra labai svarbi sėkmingam verslui. Tai reiškia, kad reikia investuoti į selekciją ir sodinti naujas veisles, kurios duoda gerą ir kokybišką derlių.

Efektyvumas taip pat bus pagrindinis veiksnys mažinant išlaidas, ypač derliaus nuėmimo. Florida aktyviai dirba šia kryptimi, kurdama šilauogių veisles, kurios labiau tinka mašininiam derliaus nuėmimui. Vienas Floridos augintojas sakė manantis, kad apie 40 proc. valstijos šilauogių derliaus jau nuimama mechaniškai, o augintojai nori diegti naujoves, kad galėtų konkuruoti pasaulinėje rinkoje.

Parengta: MŪ
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ką manote apie rengiamą interpeliaciją žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui?
Visos apklausos