Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Pasaulyje
Parodoje – novatoriški sprendimai

Herningas (Danija). Šių metų didžiausioje Šiaurės Europos žemės ūkio parodoje „Agromek“ išskirtinis dėmesys bus skiriamas inovatyviems sprendimams, praneša organizatoriai.

Nauja parodos dalis „Agromania“ fokusuosis į inovacijas ir ateities žemės ūkį. Čia lankytojams bus pristatomi robotai, dronai ir kitos naujosios technologijos.

Parodos valdybos pirmininkas Stenas Andersenas (Sten Andersen) sako besitikintis, kad nauja koncepcija bus skirta ateities žemės ūkio sprendimams.

Bioversija 23 04 27

Parodoje žemės ūkio žinių (know-how) centras „Seges“ planuoja pristatyti skaitmeninius sprendimus. Vienas tokių – šėrimo kontrolė, naudojant gyvulių registraciją. Taip ūkininkas gali žinoti, kiek pašaro jau sunaudota ir kiek dar liko atsargų. „Seges Digital“ vadovas Ivaras Raunas (Ivar Ravn) pasakoja, kad parodoje bus pristatyta ir programinė įranga CropManager, gebanti realiu laiku operuoti įvairiais duomenų šaltiniais ir siūlyti atitinkamus sprendimus. Be kitų privalumų, ji leidžia ekonomiškai naudoti tikslųjų tręšimą ir pasėlių purškimą.

Šioje parodos dalyje vyks ir inovacijų konkursas – „Agromek Student Challenge”. I. Rauno teigimu, bus labai įdomu pamatyti, kaip studentai gali spręsti konkrečius atvejus, bandydami išgauti kuo didesnę vertę iš milžiniško žemės ūkio sektoriaus duomenų kiekio.

„Agromania“ savo pasiekimus demonstruos ir Danijos technologijų institutas, kuriame vykdoma nemažai robotų ir dronų panaudojimo projektų. Instituto atstovai teigia lankytojams pristatysiantys sprendimus, kurie gali praversti kasdieniame darbe: savaeigius robotus lauko darbams, dronus, naudojamus tiek pažeistų augalų aptikimui, tiek trąšų ar augalų apsaugos priemonių purškimui. Tokie sprendimai ir draugiški aplinkai, ir naudingi ūkininkui ekonomiškai.

Danijos technologijų institutas daug dėmesio skiria ir aplinkos technologijoms bei  biodujų sistemose esančio fosforo pertekliaus tvarkymui. Institutas taip pat pristatys sprendimus, kaip didesnis vabzdžių kiekis gali užtikrinti proteino poreikį pašaruose bei kaip atliekos gali būti panaudotos kaip bioresursas.

Teigiama, kad po „Agromania“ skėčiu  tilps ir mažos įmonės bei startuoliai, dirbantys žemės ūkio technologijų ir inovacijų srityse.

„Agromek“ paroda vyks lapkričio pabaigoje Danijos Herningo  mieste, MCH parodų centre.

MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos