Basf m1 2024 06 14
Pasaulyje
Padės ūkininkams įvertinti žemės ūkio gamybos anglies pėdsaką
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vašingtonas. Augalų apsaugos produktų gamintoja „Bayer“, grūdų pramonės skaitmenizavimo įmonė „Bushel“ ir debesų kompiuterijos įmonė „Amazon Web Services“ (AWS) sukūrė „Carbonview“ projektą, kuris leis ūkininkams analizuoti ir geriau įvertinti paliekamą anglies pėdsaką kiekviename žemės ūkio gamybos ir tiekimo etape, rašo portalas futurefarming.com.

Ūkininkai, dalyvaujantys bandomajame projekte, gaus kompensacijas.

Pilotinis „Carbonview“ projektas kol kas orientuotas į JAV žemės ūkį. Iš pradžių jame dalyvauja kukurūzų augintojai ir etanolio iš šios žaliavos gamintojai (kukurūzai yra pagrindinė biodegalų gamybos sudedamoji dalis). Bus stebimas anglies dvideginio išmetimas visoje tiekimo grandinėje – nuo ​​sėjos iki gamybos. Manoma, kad gauti duomenys leis priimti labiau pagrįstus technologinius sprendimus, padėsiančius įgyvendinti tvaresnę verslo praktiką.

Bioversija 2024 04 26 m7

Programoje „Project Carbonview“ dalyvaujantys ūkininkai duomenis renka naudodami „Bayer Climate FieldView“ programėlę. O pastaroji yra susieta su siuntimo ir transportavimo duomenimis, gaunamais iš 54 tūkst. aktyvių „Bushel“ vartotojų JAV. Naudodami programėlę ūkininkai galės analizuoti duomenis ir pasirinkti, su kuo jais dalytis.

Naujasis sprendimas plėtoja „Bayer“ programą, skatinančią klimato požiūriu jautrią praktiką: ūkiai, kurie taiko anglį dirvožemyje saugančias technologijas, gauna papildomos finansinės naudos. „Carbonview“ projektas per „Bushel“ platformą suteikia įgaliotą prieigą prie biržos duomenų ir užsakomų produktų, kad būtų galima įvertinti tiekimo ir pirkimo sprendimų poveikį anglies kiekiui.

Sprendimo kūrėjai 2022 metų sezoną planuoja įgyvendinti bandomąjį projektą su JAV kukurūzų augintojais, o vėliau plėsti platformos naudojimą kitose šalyse ir su kitais grūdiniais bei aliejiniais augalais, taip pat sojomis.

Šaltinis: MŪ
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos